Maltos parlamente pateiktas istorinis įstatymo projektas dėl abortų dekriminalizavimo

ŠaltinisAFP-BNS

Maltos parlamentui trečiadienį pateiktas įstatymo projektas, numatantis dekriminalizuoti abortus.

Tai pirmasis toks teisės akto projektas šioje Viduržemio jūros valstybėje.

Malta yra vienintelė Europos Sąjungos šalis, visiškai draudžianti abortus. Už abortą ar pagalbą nutraukiant nėštumą gali būti skirta iki ketverių metų nelaisvės.

Jokiai frakcijai nepriklausančios parlamentarės Marlene Farrugia (Marlen Farudžos) pateiktas įstatymo projektas numato panaikinti tris Maltos baudžiamojo kodekso straipsnius.

Vienas jų draudžia nutraukti nėštumą ir už tai numato iki trejų metų nelaisvės; kitas apibrėžia, kad asmuo už pagalbą nutraukiant nėštumą gali būti traukiamas atsakomybėn už tyčinę žmogžudystę ar tyčinį kūno sužalojimą; trečias numato, kad medicinos specialistui, suteikusiam „priemonių, kuriomis nutraukiamas nėštumas“, gali būti skirta iki ketverių metų nelaisvės.

Įstatymo projektas siūlo šiuos straipsnius pakeisti vienu straipsniu, numatančiu dešimties metų laisvės atėmimo bausmę už priverstinį abortą.

„Visi žinome, kad neužtikrinsime moterų teisių apsaugos grasindami joms įkalinimu“, – sakė M. Farrugia žurnalistams prie parlamento, kai pateikė įstatymo projektą.

Jai netikėtai paskelbus apie teikiamą teisės akto projektą, parlamento salėje pasigirdo kai kurių nepatenkintų įstatymų leidėjų murmesys. Tuo metu nedidelis būrelis pasirinkimo laisvės šalininkų susirinko prie parlamento laikydami plakatus su užrašais „Pasitikėkite moterimis“ bei „Abortai jau atliekami Maltoje“.

Maltoje itin retai pasitaiko atvejų, kai traukiama atsakomybėn už abortą. Tačiau neseniai Jungtinės Karalystės atliktas tyrimas parodė, kad kasmet maždaug 400 maltiečių moterų vyksta į užsienį nutraukti nėštumo, o dar apie 200 internetu nusiperka vaistų nėštumui nutraukti.

Abi didžiosios politinės partijos Maltoje atvirai pasisako prieš abortus, todėl įstatymo projekto svarstymas nebus lengvas ir gali būti, kad jis apskritai nebus priimtas.

Opozicijos lyderis Bernardas Grechas žurnalistams sakė pasisakantis už tai, kad „būtų rūpinamasi seksualine sveikata, ypač moterų“, tačiau jo konservatyvi Nacionalistų partija prieš paskelbdama oficialią savo poziciją aptars šį klausimą privačiai.

Aplinkos ministras Aaronas Farrugia (Aronas Farudža) pareiškė, kad jo Leiboristų partija pasirengusi svarstyti šį klausimą.

Prieš balsavimą dėl įstatymo projekto priėmimo parlamente vyks ilgas jo svarstymo procesas.

Parlamento darbotvarkę nustato vyriausybė, todėl ji gali sustabdyti teisės akto projekto svarstymą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte