Malda už mokytojų ir katechetų tarnystę: visi esame katechetai, kai dalijamės tikėjimo žodžiais, nuotaika ir viltimi

„Tęsiantis velykiniam laikui, tęsiasi ir maldos vakarai Kauno arkikatedroje su arkivyskupu Kęstučiu Kėvalu, o juose Dievo palaimos meldžiama įvairių sričių sielovados pagalbininkams“, – rašoma Kauno arkivyskupijos puslapyje.

Informuojama, kad balandžio 28 d. arkikatedroje ir internetu buvo suburti jaunimo tikėjimo ugdytojai mokyklose bei parapijose bei šias pajėgas telkiantys arkivyskupijos Katechetikos centro darbuotojai. „Jiems visiems arkivyskupas Kęstutis Kėvalas padėkojo už tarnystę, kviesdamas atnaujinti širdis ir su nauja jėga eiti į pasaulį“, – pasakojama arkivyskupijos puslapyje.

„Nuo pat Švč. Sakramento pagarbinimo valandėlės prisijungę transliacijų dalyviai socialiniuose tinkluose dėkojo už galimybę po dienos rūpesčių melstis kartu. Adoracijos maldą rengę katechezės bendradarbiai labiausiai prašė sau ir kolegoms malonės patirti, jog Dievas yra arti, myli ir guodžia, dovanoja ramybę ir artumą“, – toliau tęsiama.

Taip pat rašoma, kad „Šioje garbinimo maldoje, pasak adoracijoje dalyvavusio arkivyskupo Kęstučio, perkeliant savo širdis į Tėvo širdį, užtarti visi, kurie skelbia Dievo žodį, perteikia Apreiškimą mokyklų, parapijų, universitetų bendruomenėse, kad būtų išlaikyta viltis ir paskelbta Išgelbėjimo žinia.

Pranešama, kad eucharistijos šventimui vėliau vadovavo arkivyskupas Kęstutis, koncelebravo kunigas Artūras Kazlauskas bei prelatas profesorius Vytautas Steponas Vaičiūnas OFS, kuris vadovavo pirmiesiems katechetų kursams atgavus Nepriklausomybę, kai labai reikėjo žmonių, pasirengusių mokyti tikybos, tuo metu po ilgų sovietmečio metų sugrąžintos į mokyklas. Evangeliją skelbė ir patarnavo diakonas Darius Chmieliauskas, taip pat būrys jaunųjų patarnautojų.

„Savo homilijoje arkivyskupas darsyk atkreipė dėmesį į ką tik paskelbtą Evangeliją pagal Joną (Jn 12, 44) – paskutinę Jėzaus viešąją kalbą, pabrėždamas, jog tai kiekvienam klausytojui yra tarsi egzaminas: ar priimame Jo Asmenį ir žodžius? Koks yra mūsų santykis su Jėzumi iš Nazareto, kuris atėjo kaip Šviesa ir Tiesa, atėjo ne smerkti, bet gelbėti?“, – skelbiama informacija.

Tikybos mokytojai, katechetai tarnauja, kad paskelbtų gelbėjančią Tiesą.

„Tikybos mokytojai, katechetai tarnauja, kad paskelbtų gelbėjančią Tiesą. Šiandien tai nelengva, nes daug kas prisistato tiesos nešėjais. Mokytojai Tiesą pristato taip, kad žmogus ją priimtų, užsidegtų ir ji apsigyventų jame“, – sakė arkivyskupas Kęstutis, atkreipdamas dėmesį, jog tam tikra prasme visi esame katechetai, kurie dalijamės tikėjimo žodžiais, nuotaika, viltimi.

Katechetikos centro parengtuose bendruomeniniuose maldavimuose šioje Eucharistijoje, be kita, melstasi ir už visus švietimo darbuotojus, už tėvus ir, žinoma, už moksleivius, ypač už tai, kad jie su gyvu tikėjimu rinktųsi savo gyvenimo kelius.

Be kita ko informuojama, kad gegužės 5 d. trečiadienio malda arkikatedroje su arkivyskupu bus skiriama jaunimui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis