REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

„Magnificat leidiniai“ pristatys knygą apie pirmąją Bažnyčioje šventųjų sutuoktinių porą

Gruodžio 5 d. 18 val. Kaune, Perkūno name (Aleksoto g. 6), vyks knygos „Gražiausi Liudviko ir Zelijos Martenų laiškai“ pristatymas. Jau treti metai Krekenavos bazilika turi šių šventųjų relikvijas. Vasarą šv. Mišiose bazilikoje buvo meldžiamasi prašant šventųjų bei jų dukros Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės užtarimo ir palaimos. Bazilikoje yra Šv. Martenų paveikslas.

Šv. Martenų šeima – pirmoji sutuoktinių pora Bažnyčios istorijoje, 2015 m. kartu paskelbti šventaisiais.

Pristatyme Kaune dalyvauja: Vaidilė Šumskienė, Gyvenimo ir tikėjimo instituto dėstytoja, Vilija Tauraitė, Vilniaus piligrimų centro projektų koordinatorė, sutuoktiniai, liudijantys Dievo meilę šeimoje.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje konferencijų salėje gruodžio 4 d. 17.15 val. taip pat vyks šios knygos pristatymas.

Pristatyme Panevėžyje dalyvaus vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikos rektorius kun. Gediminas Jankūnas. Taip pat sutuoktinių pora, liudijanti Dievo meilę šeimoje.

Apie knygą

Knygą apie pirmąją Bažnyčioje šventųjų sutuoktinių porą pristato „Magnificat leidiniai“.

Knygoje pasakojama apie XIX amžiaus prancūzų sutuoktinių porą Liudviką ir Zeliją Martenus, ryškias asmenybes, porą, pirmąkart Bažnyčios istorijoje kartu paskelbtą šventaisiais.

Šeima pristatoma kaip patyrusi visoms šeimoms būdingus džiaugsmus ir vargus. „Ji rodo nepaprastos meilės, kuria gyvenama paprastoje kasdienybėje, pavyzdį. Jų kelias – tai šventumas, atsiveriantis įprastoje dienoje. Juo pašaukta eiti kiekviena šeima,“ – įsitikinę knygos leidėjai.

Apie jų šiltą meilę liudija išlikę laiškai. Knygą puošia unikalios istorinės nuotraukos.

„Šventieji Liudvikas ir Zelija Martenai per visą Bažnyčios istoriją yra pirmieji kartu kanonizuoti kaip pora. Iš tiesų jie gyveno normalų gyvenimą su džiugiais ir skausmingais įvykiais, kuriuos dauguma iš mūsų pažįstame: derindami darbą ir vaikų auklėjimą, buvo labai užsiėmę tėvai. Kaip ir kiekviena šeima susidūrė su džiaugsmais ir sunkumais, gedėjo artimųjų ir mirė nuo dar ir šiandien mums žinomų ligų. Tačiau visus tuos įprastus įvykius jie išgyveno ne paprastai, o turėdami šaltinį ir tikslą – Dievo meilę. Jų kelias – tai šventumo kelias. Juo pašaukta eiti kiekviena šeima”, – pasakojama „Magnificat” puslapyje.

Liepos 12 d. – šventųjų sutuoktinių Liudviko ir Zelijos Martenų minėjimo diena.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte