M. Saakašvilis sako sugrįžęs, nes negalėjęs žiūrėti, kaip Sakartvelas „griūva“

ŠaltinisBNS

Sakartvelas praranda savo nepriklausomybę, jo kontrolė palaipsniui pereina Rusijai, Tbilisio teisme pirmadienį pareiškė buvęs šalies prezidentas Michailas Saakašvilis.

„Esu čia todėl, kad be galo myliu Sakartvelą. Ukrainoje turėjau viską: ir svarbią padėtį, ir sutvarkytą buitį. Ukrainoje man du kartus siūlė valdant [buvusiam] prezidentui [Petro] Porošenkai užimti premjero postą, bet aš atsisakiau. Viskas dėl to, kad sugrįžčiau į Sakartvelą, kurį myliu iki beprotybės ir kur buvo reali mano fizinio sunaikinimo grėsmė“, – pradėdamas kalbą teisme sakė M. Saakašvilis.

Pasak jo, per susitikimus su kartvelų emigrantais įvairiose šalyse jam pasakodavo apie sunkų gyvenimą Sakartvele, „prarandančiame savo nepriklausomybę ir palaipsniui pereinančiame Rusijos žinion“.

„Kai aš buvau prezidentas, paprastų žmonių gyvenimas buvo žymiai geresnis nei dabar. Tai pasakytina ir apie nacionalinės valiutos kursą, ir apie nedarbą. Tragedija, kai sezoniniams darbams į Lenkiją iš Sakartvelo uždarbiauti vyksta minios kartvelų. Pastaraisiais metais iš Sakartvelo emigravo beveik 700 tūkst. piliečių. Tai mūsų akyse vykstanti tragedija. Negalėjau sėdėti Kijeve ir žiūrėti, kaip griūva mano šalis“, – kalbėjo M. Saakašvilis.

Pastaraisiais metais iš Sakartvelo emigravo beveik 700 tūkst. piliečių. Tai mūsų akyse vykstanti tragedija. Negalėjau sėdėti Kijeve ir žiūrėti, kaip griūva mano šalis

Teisme jis kreipėsi į šalies piliečius ir paragino juos tęsti kovą su „dabartiniu režimu“.

„Šis režimas būtinai turi išsinešdinti. Didelis ačiū mano kartvelų tautai, kad ji priėmė mane, palaiko mane ir tęsia kovą. Mes būtinai, būtinai laimėsime“, – sakė eksprezidentas.

Prokuroras Džardžis Ciklauris nutraukė M. Saakašvilio kalbą ir pareiškė, kad ji niekaip nėra susijusi su nagrinėjama baudžiamąja byla, pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas. Teismas svarsto kaltinimus viršijus įgaliojimus, kai 2007 metų lapkričio 7-ąją Tbilisyje buvo vaikomas mitingas ir užgrobta televizija „Imedi“.

M. Saakašvilis, kuris dabar yra Ukrainos pilietis, į Sakartvelą slapta sugrįžo rugsėjo 29 dieną. Spalio 1-ąją jis buvo sulaikytas Tbilisyje ir nuvežtas į kalėjimą Rustavyje, kur paskelbė bado streiką.

Lapkričio 8-ąją jis buvo perkeltas į kalėjimo ligoninę Tbilisyje, o lapkričio 20-ąją pervežtas į karinę ligoninę Gorio mieste, kur nutraukė 50 dienų trukusį bado streiką.

Sakartvele M. Saakašviliui iškeltos kelios baudžiamosios bylos. Eksprezidentas savo sulaikymą vadina neteisėtu, o jam pateiktus kaltinimus – sufabrikuotais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte