LVŽS frakcija ragina toliau svarstyti teismo tarėjų įteisinimo klausimą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija kreipėsi į Seimo valdybą prašydama sudaryti darbo grupę, kuri parengtų teismų tarėjus įteisinančius teisės aktus.

„2016 m. Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino Visuomeninių teisėjų (tarėjų) instituto teismuose koncepciją, o 2016-2020 m. Seimo kadencijoje registravome Konstitucijos pataisos bei Tarėjų įstatymo projektą. Tačiau svarstant Teisės ir teisėtvarkos komitete išsiskyrė komiteto narių nuomonės, kaip šie teisės aktai turėtų įgyvendinti Koncepcijoje pateiktą tarėjų instituto viziją, o pastaruoju metu diskusijos dėl tarėjų instituto įgyvendinimo iš viso sustojo. Tuo tarpu visuomenė tikisi, kad tarėjai teismuose atsiras. Dėl to dėl tarėjų instituto įteisinimo būtina rasti visų Seimo frakcijų konsensusą, o darbo grupė – geriausias instrumentas tokioms paieškoms“, – sako Seimo LVŽS frakcijos narė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja Agnė Širinskienė.

natūralu, kad visuomenės atstovo buvimas teismo procese didintų visuomenės pasitikėjimą teismais, kuris, po pastarojo meto skandalų, yra gerokai susvyravęs

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Gaižauskas pastebi, kad tarėjų buvimas būtų ypač pravartus rezonansinėse politinės korupcijos bylose.

„Politinės korupcijos bylos visuomet kelia daug klausimų, ypač kai jos, skambiai prasidėjusios, kartais pasibaigia  niekuo. Tad natūralu, kad visuomenės atstovo buvimas teismo procese didintų visuomenės pasitikėjimą teismais, kuris, po pastarojo meto skandalų, yra gerokai susvyravęs. Kartu tarėjų atsiradimas įneštų teismas ir daugiau atvirtumo. Dėl to pradžiai, siekiant palaipsniui įtvirtinti tarėjų institutą, ir buvo praėjusioje kadencijoje pateikti siūlymai tarėjams leisti dalyvauti pirma instancija svarstant dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų atsiradusias bylas“, – sako LVŽS frakcijos narys Dainius Gaižauskas.

Tikimasi, kad Valdybai pritarus darbo grupė galėtų pradėti veikti dar šių metų rudenį ir Seimo pavasario sesijai parengtų konsensusu paremtus teisės aktus, reikalingus teismo tarėjų įteisinimui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis