LVI: strategija „Lietuva 2050“ – ne analitinė prognozė, o visuomenės perauklėjimo programa

Laisvos visuomenės institutas (LVI), reaguodamas į viešą LR vyriausybės kvietimą komentuoti ir teikti pasiūlymus dėl LR Vyriausybės kanceliarijos, bendradarbiaujant su Vyriausybės strateginės analizės centru (STRATA), Seimo Ateities komitetu ir Vilniaus universitetu, parengtos Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“, šių metų sausio 20 dieną pateikė savo įžvalgas ir pasiūlymus dėl strategijos keitimo.

Išsiųstame rašte teigiama, jog viziją kūrę analitikai taikosi atitikti valdančios daugumos ideologines nuostatas, o didžiosios tautos dalies poziciją atmeta kaip pasenusią ir net sieja ją su totalitarizmu.

„Kadangi šiandien [valdančiosios daugumos nuostatos] vadinamos „liberalia demokratija“, pateiktame dokumente visiškai nuvertinamas prigimtinės šeimos institutas, paramą šeimai siejant su totalitarizmu, žmogaus teisės suprantamos kaip tam tikrų privilegijų suteikimas kai kurioms piliečių grupėms ir tyčiojamasi iš visko, ką didžioji lietuvių tautos dalis laiko savo kultūrine savastimi“, – rašome LVI pateiktose įžvalgose.

Tarp pateiktų įžvalgų yra ir pastebėjimas, kad bandant prognozuoti Lietuvos ateitį, dalyvavo ne tik valstybinė agentūra STRATA ar Vilniaus universiteto mokslininkai, bet ir valstybės valdymo institucijos, tokios kaip Vyriausybės kanceliarija ar Seimo Ateities komitetas, o tai yra savaime žalinga praktika.

„Valstybės institucijų dalyvavimas eo ipso žvilgsnį į ateitį daro šališką, o vieno iš daugelio universitetų, o ne, tarkim, įvairių pažiūrų mokslininkų ar jų grupių pasitelkimas liudija siekį kliautis saugiais ir kontroliuojamais instituciniais priklausomybės ryšiais. Jei LR Vyriausybei tikrai rūpėtų ateities prognozės, ji siektų raginti savo nuomonę išdėstyti vienodai nuo valdžios aparato nepriklausomas tyrimo institucijas, kurios atstovautų įvairias Lietuvoje esamas mąstymo kryptis ir politines sroves“, – pastebi rašto autoriai.

LVI teigimu, kuriama tik vienai politinei Lietuvos augimo krypčiai atstovaujanti pažangos strategija negali būti laikoma kokią nors direktyvinę galią turinčiu dokumentu, prie kurio ateityje turėtų būti derinami LR Seimo priimami įstatymai bei LR Vyriausybės nutarimai. Pasak rašto autorių, tai laikytina greičiau Lietuvos visuomenės perauklėjimo programa, o ne tikra analitine studija.

Atsižvelgiant į šiuos pastebėjimus, LVI rašte siūloma plėtojant Lietuvos ateities viziją pasitelkti ekspertus bei jų grupes, kurios atstovautų įvairias Lietuvoje esamas mąstymo kryptis ir politines sroves bei pasiūlytų autentiškas perspektyvas atspindinčias didelės dalies visuomenės požiūrius, kurie nebuvo atspindėti dabartiniame variante.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

 1. matė tų perauklėjimų ir visi jie baigėsi tragiškai.Tai bedievystės ir stabų garbinimo pasekmė.Reikia ramiai reaguoti,nes Kūrėjass neleis juoktis iš savęs.Tik kaip išvengti aukų?

 2. Reikia rinkti į Seimą tokias pastijas ir asmenybes, kurių programose PIRMU NUMERIU bus paskelbtas siekis ATŠAUKTI tokias „strategijas“.

 3. Galime tik džiaugtis ir dėkoti, kad yra tokių pilietiškų žmonių ir tokių organizacijų kaip Laisvos visuomenės institutas, kurie tiesiai šviesiai atskelidžia pasaulinių liberalkomunistų klapčiukų mūsų šalyje bandymus kurti savo melą, dezinformaciją ir diegti savo iškreiptų vertybių propagandą.
  Kuo toliau, tuo labiau mane stebina Vilniaus universitetas. Universitetas savo prigimtimi turėtų skleisti laisvą mokslinę minti. Tačiau Vilniaus universitetas nuo savo prigimties yra jau stipriai nutolęs, faktiškai išsigimęs ir virtęs ideologijos ir propagandos reprodukcijos inkubatoriumi.
  Užtenka vien prisiminti, kaip šis universitetas elgėsi taip vadinamos pandemijos metu, kuomet nesant jokių duomenų, kad vakcinos saugotų nuo užsikrėtimo, atsisakantiems skiepytis pavojingomis vakcinomis studentams buvo draudžiama studijuoti ir jie netgi buvo metami iš bendrabučių. Vilniaus universitetas, panašu, kad virsta komunistinės ideologijos , tolimos nuo bet kokio mokslo skleidėju.
  Kas liečia šią viziją, tai gėda tokį propagandinį kūrinėlį yra vadinti Lietuvos ateities vizija.
  Tikrai nuostabu, kad Lietuvoje yra daug tokių žmonių ir organizacijų, kaip LVI, kurie nesiskaito ir nesitaiksto su melu.
  Didelis Ačiū

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte