LRT taryba skelbs naują generalinio direktoriaus atranką

ŠaltinisBNS

Nė vienam iš šešių kandidatų į nacionalinio transliuotojo LRT vadovus nesurinkus reikiamo skaičiaus balsų, LRT taryba skelbs naują generalinio direktoriaus atranką.

Apie tai antradienį pranešė tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka.

„Kadangi nė vienas iš kandidatų nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, kitame LRT tarybos posėdyje bus skelbiamas naujas konkursas“, – žurnalistams sakė E. Valatka.

Kol nebus paskirtas naujasis LRT generalinis direktorius, pareigas laikinai eis kadenciją baigianti ir perrinkimo siekianti Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Tam, kad kandidatas į LRT vadovus būtų išrinktas, jam reikėjo surinkti mažiausiai septynis iš 12 LRT tarybos narių balsų.

Pasak E. Valatkos, generalinio direktoriaus rinkimuose prireikė antrojo rinkimų turo, į kurį pateko du daugiausiai balsų surinkę kandidatai. Vis dėlto ir jame įstaigos vadovas nebuvo išrinktas, nes abu kandidatai gavo po šešis balsus.

Konkurse be M. Garbačiauskaitės-Budrienės dalyvavo komunikacijos agentūros „Adverum“ vykdomasis direktorius Aistis Zabarauskas, Vilniaus universiteto dėstytojas Mantas Martišius. Apie tai viešai patvirtino patys kandidatai.

Šių pareigų taip pat siekė buvęs LRT direktorius, dabartinis „Lietuvos ryto“ televizijos vadovas Audrius Siaurusevičius, buvusi TV3 vadovė Vilma Marciulevičiūtė ir „Forum Cinemas“ kino teatrus valdančios įmonės Lietuvoje vadovas Gintaras Plytnikas. Apie šiuos kandidatus BNS patvirtino anoniminiai šaltiniai, patys kandidatai atsisakė komentuoti, ar dalyvauja konkurse.

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė prieš Aistį Zabarauską

Antrajame nacionalinio transliuotojo LRT vadovo konkurso ture varžėsi dabartinė generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir komunikacijos strategas Aistis Zabarauskas, BNS patvirtino šaltiniai.

Abu kandidatai antradienį vykusio konkurso antrajame ture surinko po šešis LRT tarybos narių balsus. Kadangi nė vienas nesurinko daugumos balsų, LRT turės skelbti naują generalinio direktoriaus atranką.

BNS žiniomis, pirmajame ture M. Garbačiauskaitė-Budrienė surinko šešis, A. Zabarauskas penkis, o „Lietuvos ryto televizijos“ vadovas Audrius Siaurusevičius – vieną tarybos nario balsą.

Kol nebus paskirtas naujasis LRT generalinis direktorius, pareigas laikinai eis kadenciją baigianti M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Konkurse taip pat dalyvavo Vilniaus universiteto dėstytojas Mantas Martišius. Jis apie savo dalyvavimą pranešė viešai.

BNS žiniomis, šių pareigų taip pat siekė buvusi TV3 vadovė Vilma Marciulevičiūtė ir „Forum Cinemas“ kino teatrus valdančios įmonės Lietuvoje vadovas Gintaras Plytnikas.

LRT generalinio direktoriaus kadencija trunka penkerius metus. M. Garbačiauskaitė-Budrienė darbą pareigose pradėjo 2018-ųjų balandžio 4-ąją.

LRT taryba yra sudaryta iš žinomų visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų. Po keturis tarybos narius skirtingu metu skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Lietuvoje naudojamos lėšos.Pavyzdžiui,viename rajone,kuriame meru buvo konservatorius ir dabar pralaimėjo,2022m. buvo skirta rajonui 42 mil. eurų.Ir iš jų nerasta pinigų išsaugoti geras ligoninės paslaugas,išsaugoti mokyklas,darželius,juos gerinti ,kad gyventojai būtų patenkinti…

  2. Įdomu, už kurį kandidatą balsavo Vyskupų konferencijos į Tarybą deleguota p. Vaišvilaitė?. Viena vertus, ji atrodo pakankamai protingas žmogus, kad suprastų, jog Monikos vadovaujama LRT rieda į diktatūrą, mobingą, korupciją. Kita vertus, ji kažkaip susidraugavusi su liberaliais krikščionimis V. Ališausko tipo, o jiems LRT vadovas be jokių vertybinių principų, bet užtat su labai aiškiais individualiais interesais kur kas parankiau, nes tokį lengviau „vairuoti“ į dorai ir teisingumui neįpareigoto palaidumo pusę.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte