Litvakų bendruomenė kreipėsi į G. Landsbergį dėl partiečio antisemitinio pasisakymo

ŠaltinisBNS

Lietuvos žydų bendruomenė ketvirtadienį kreipėsi į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininką Gabrielių Landsbergį dėl partiečio, Raseinių rajono Nemakščių miestelio seniūno pasisakymo, vadindama jį antisemitiniu.

Taip bendruomenė sureagavo į Raseinių rajono leidinio „Visuomenės balsas“ publikaciją apie Remigijaus Laugalio pasisakymus susitikime su rinkėjais. Politikas teigė: „Kas nebalsuos už mane, galės žydų kapinėse laidotis.“

„Šie įžeidžiantys, žydų tautybės žmones iš visos visuomenės išskiriantys žodžiai yra atvirai antisemitiški, kurstantys neapykantą ir baimę. Maža to, jie buvo pasakyti ypatingai jautriu metu, kai visas pasaulis minėjo Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną“, – rašoma Lietuvos žydų išplatintame pranešime.

„Kas nebalsuos už mane, galės žydų kapinėse laidotis.“

Anot litvakų bendruomenės, į Raseinių rajono savivaldybės tarybą su dabartiniu meru, konservatoriumi Andriumi Bautroniu kandidatuojantis seniūnas pažemino „ir patį miestelį bei pademonstravo savo krašto istorijos neišmanymą“.

„Nemakščių senosios žydų kapinės dėl savo kultūrinės istorinės ir reikšmės 1993 metais įrašytos į Kultūros vertybių registrą ir yra saugomos valstybės“, – nurodoma pranešime.

Lietuvos žydų bendruomenė taip pat kreipėsi ir į Raseinių merą Andrių Bautronį bei patį pasisakymo autorių, tikėdamasi nedviprasmiškos reakcijos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte