Lietuvos vyskupai kviečia aukoti Ukrainos žmonėms, skirti nuolatinę adoraciją maldai už taiką

ŠaltinisLVK

Sausio 26 d. Kaune vyko Lietuvos vyskupų konferencijos plenarinis posėdis, kuriame dalyvavo kardinolas S. Tamkevičius, arkivyskupai P. Rajič, G. Grušas, K. Kėvalas, L. Virbalas, vyskupai E. Bartulis, J. Ivanauskas, A. Jurevičius, R. Norvila, A. Poniškaitis, D. Trijonis.

Posėdyje dalyvavęs apaštalinis nuncijus arkivysk. P. Rajič pasveikino posėdžio dalyvius ir palinkėjo jiems sėkmingo darbo.

Posėdyje svarstytas kasdienėje sielovadoje naudingos liturginės knygos, kurioje būtų sudėti dažnai vartojami palaiminimai, procesijų metu naudojami tekstai, įvairios maldos, poreikis ir parengimas. Aptarta ir skyrimų lektoriais bei akolitais tekstų publikacija.

Daug dėmesio skirta užsienio lietuvių katalikų sielovados klausimams. Praeitais metais Viešpačiui pasišaukus ilgametį LVK delegatą užsienio lietuvių sielovadai prel. E. Putrimą, ši pastoracijos sritis neteko savo koordinatoriaus. Vyskupai išrinko naują LVK delegatą užsienio lietuvių sielovadai – juo tapo arkivysk. L. Virbalas. Naujai trejų metų kadencijai Hiutenfeldo Vasario 16-osios lietuvių gimnazijos kapelionu išrinktas kun. V. Grigutis.

Nesiliaujant karui Ukrainoje, Lietuvos vyskupai skelbia naują pagalbos šiai broliškai šaliai akciją. Aukos Ukrainos žmonėms paremti visoje Lietuvoje bus renkamos pirmąjį Gavėnios sekmadienį – 2023 m. vasario 26 d. Pagalbos Ukrainai akciją vykdys Lietuvos Caritas, o surinktos aukos bus perduotos Ukrainos Caritas.

Nesiliaujant karui Ukrainoje, Lietuvos vyskupai skelbia naują pagalbos šiai broliškai šaliai akciją.

Vysk. A. Jurevičius posėdžio dalyviams pristatė jaunimo sielovados klausimus. Pasidžiaugta, kad Lietuvoje vis populiaresnėmis tampa Sutvirtinamųjų šventės, organizuojamos daugelyje vyskupijų. Taip pat aptartas pasiruošimo ir kelionės į Pasaulines jaunimo dienas, vyksiančias Lisabonoje 2023 m. rugpjūčio 1–6 d., klausimas. Iš Lietuvos į šį pasaulinį jaunimo forumą ketina vykti apie 300 jaunuolių.

Skautų dvasios tėvu trejų metų kadencijai išrinktas kan. V. Viktoravičius.

Nutarta palaipsniui perkelti į Lietuvą Popiežiškosios lietuvių Šv. Kazimiero kolegijos archyvą. Taip pat nutarta tęsti nuolatinę Švenčiausiojo Sakramento adoraciją Lietuvos parapijose ir vienuolijose. Šiemet siūloma ypač melsti taikos Ukrainoje bei visame pasaulyje, taip pat maldoje prašyti pašaukimų. Artėjant šv. popiežiaus Jono Pauliaus II vizito į Lietuvą 30-mečiui pasidalinta nuomonėmis, kaip šį svarbų įvykį minėsime Lietuvoje.

Kitas Lietuvos vyskupų konferencijos plenarinis posėdis įvyks 2023 m. kovo 7–8 d. Vilniuje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

27 KOMENTARAI

 1. Kad susirinkimo pagrindas buvo „Posėdyje svarstytas kasdienėje sielovadoje naudingos liturginės knygos, kurioje būtų sudėti dažnai vartojami palaiminimai, procesijų metu naudojami tekstai, įvairios maldos, poreikis ir parengimas.“ Visa tai prireikė dėl staigiai pakeisto liturgijoje naudojamo Šv. Rašto. Ten nebeliko palaiminimų, o pakeista į džiaugsmas, džiaukitės. Palaiminimas ateina iš Dievo, na, o džiaugtis galima ir be Jo? Labai dviprasmiškas vertimas ir skuba jo išplatinimui. Ar tai ne daromi žingsniai naikinant katalikų tikėjimą Lietuvoje ir atveriant kelius newage?

 2. atsilieps į visų mūsų mylimo popiežiaus kvietimą-raginimą KOVOTI su homoseksualumą kriminalizuojančiais įstatymais?

 3. šitas vienuolinės kunigystės pašaukimo asas dar kaune „supasavo“, sakė „bažnyčios negriausiu“. dabar gavo kaulą su trupučiu mėsos, manot jis su „silpna sveikata“ „bažnyčią griaut“ pradės dabar? max ką darys, tai kovos su įstatymais kriminakizuojančiais homoseksualumą, nes SJ papa taip liepė. KOVOK su virbalu KOVOK !

 4. Kad arkivyskupas Lionginas yra neparankus ir su juo buvo galutinai SUSIDOROTA. Tiesa padarys jus laisvus – Jėzus Kristus. Jei neprabusim LAIVAS paskęs.

  • nežinia, ar su L.Virbalu susidorota, ar jam suteiktas pasitraukimo nuo nemalonios atsakomybės kelelis. O komentarai prie str. apie L.Virbalo paskyrimą užsienio lietuvių sielovados vadovu jau nebeleidžiami. Jie – dekriminalizuoti““…
   Tegyvuoja laisvas žodis Laikmetyje! Ura, tovarišči!!!

  • Remti. Būkit atsargūs, nes gyvenimą greitai gali sugriauti ir tai realu. Čia nėra jokios duomenų apsaugos (susilauksite skam.), tinklas koks… Žmonės sužeisti ir įskaudinti bažnyčios dvasininkų abejingumo. Dialogo stokos, skirstymo į turtingus ir neturtingus. Žmonės išsikalba vieni su kitais apie savo skausmą. Sukritikuosi būsi nubaustas. O ar patys geba atleisti irmyleti žmones? Ar geba blogį nugalėti gerumu? Tebūnie … Dievas mato žmonių širdis, kunigai mato paradines duris. . . Ir tuos kas turi valdžią. Neturi būti skaldymo, o visi žmonės turi būti laukiami parapijose, VISI. Ir vietos turi atsirasti VISIEMS, ypač suzeistiems, nes jie Žmonės.

   • todel ir turite remti! gi visi zino kaip intrigante prisidengiant suzeistumu ir verkiant del neivertinimo. nors is esmes pagiezos ir neapykantos pilnas zmogus esate. labiausiai grauzia neapykanta sau del tingejjmo daryti kazka.
    kai visi aplink blogi gal reim i veidrodi paziuret, kad ir kaip gasdintu?
    tokias sirdis, bjaurasties pykcio intrigu kupinas pazvelges Dievas ne syki Sv Raste sake – bjauriuosi jusu maldom aukom ir dusavimais.
    skaitytik apatala pauliu…
    buvo prie keturiu akiu,
    buvo prie liudininku
    galiausiai lieka bendruomene.
    todel kad remkit geriau.
    kur jus krikscionys savo nieksybes ir pykti pamaldumu prodenge kita priebega rasite????
    normalus portalai be registraciju tokiu sapaliotoju neprileidzia.
    o cia kunigai ir pasaulieciai liejate savo tulzi laisvai. nes gyvai jusu salinasi visi ir patys saves nemegstat.
    neidomus sitas portalas, nieko jame ugdancio, tiesiog copy paste sudeta info is visur. tai tokia ir nauda kad galima visu info saltiniu zinias rasti vietoje.
    ir visus pletkininkus vienoje vietoje.
    galite isivaizduoti kokio lygio jusu vidine bjaurastis kad net jusu komentarus turi uzdrausti redakcija???
    apgailetini “krikscionys”! tokius pliotkininkus popiezius pirmiausiai, kunigus ir pasauliecius, liepia su skuota varyt kuo toliau!
    taigi remkite, nes tai vienintele jusu sisutejimo vieta!
    sviesos spinduleliai svieciantys sau savo teismu!

   • Po kiekvienu straipsniu reikalavimas is kunigu personalinio demesio. Tai gal kunigas yra aukle, kuri su jums niancintis turi??? Kunigas aukoja Misias, krikstija, laidoja , klauso ispazinciu, o tai jau draugu negali tureti? Kunigai yra issilavine zmones daug metu mokosi ir renkasi i draugus issilavinusius zmones. O jums pavydas bamba griauzia, kad demesio eilunei pavydziai ir ikyriai bobelei neskiria? O kiek jus pati „niancijates“ su visiskai jums svetimais zmonemis? Kiek laiko per diena svetimiems zmonems tarnaujate? Dar tokiems, kurie jums visikai neidomus.

 5. Tikrai niekas neverkia dėl neįvertinimo (čia ne tas klausimas). Tikrai ne visi aplinkui blogi, oi ne visi (Kodėl žmogus pasijaučiau blogai, nes jaučia žmonių patyčias bažnyčioje, kurios negriztamai sužeidžia žmogų) Dievas sukūrė žmogų pagal savo atvaizdą ir kiekvieną Dievas myli ypač sužeistą, kuriam kartais per sunku šiam pasaulyje. Neteisk ir nebūsi teisiamas. Neteiskite tie visi žinantys. Gal niekada nesutiksite tie visi žinantys depresijos savo gyvenimo kasdienybėje. O žmonių siandien tiek sužeistų, kad turbūt per 20 metų nebuvo tiek depresija sergančių ir sunkiai sergančių. Jūs pats nežinote kas tai yra, ir kokia tai kančia ir jausmas. Duok Dieve Jums ir visiems niekada nesutikti draugės Depresijos. Tiek kunigams, tiek pasauliečiams yra sunkumų. Po pandemijos ir griežto karantino suvaržymai davė skaudžias pasekmes, o kitiems ir gyvenimą kainavo. Gerumu ir draugiškumu palaikykime, bent maldoje, sužeistus žmones, o ne juos smerkti (gal pasimelskite už sužeistus. Kunigas nėra auklė ir niekada taip negalvojau. Bet yra atvejų, kai kunigas padeda tiek, kad žmogus pakyla iš nevilties ir kitų sunkumų. Nėra jokio pavydo absoliučiai jokio, net minties tokios nebuvo, kad pavydėti išsilavinusių draugų). Kiekvienas turi teisę tamsoje pamatyti šviesą. Kad ir tas benamis ar alkoholikas, kurį dažniausiai smerkia visuomenė ir šis žmogus turi orumą ir gali pamatyti šviesą, jeigu jam kas padeda be kaltinimų ir smerkimų. Jeigu sukritikavau nuoširdžiai atsiprašau. O gal visgi pasimelskite už sužeistus žmones tylioje maldoje, o gal tikrai žmogui padėsite daug daugiau, negu galite įsivaizduoti?

  • Jau kelinti metai po kiekvienu straipsniu keliami reikalavimai kunigams – maldų, dėmesio, užuojautos.
   O tai kiek laiko jūs pati skiriate svetimiems, jums visiškai neįdomiems depresuotiems žmonėms??? O kiek laiko pati meldžiatės, pasninkaujate ir aukojatės už svetimus, jums visiškai neįdomius, dvasiškai sužeistus žmones? Ar jums tas negalioja.
   Nes sveikimo kelias prasideda ne nuo egoizmo – reikalavimų kitiems kėlimo ir išskirtinio dėmesio sau, bet nuo paties asmens tarnystės ir atsidavimo kitiems, t.y kai žmogus išsilaisvina iš savo egoizmo tamsos ir tampa altruistas, t.y duodantis kitiems. Kodėl kiti turi daryti tai, ko jūs pati niekada nedarote ir nenorite daryti.
   Jeigu jums kliūna, kad kunigas bendrauja su turtingais ir įtakingais, tai kodėl pati norite bendrauti su pasiturinčiu ir įtakingu kunigu??? Kunigui negalima, o jums jau tiesiog reikalinga?
   Kiekvienas neturtingas ir nelaimingas gali surasti dar neturtingesnių, dar nelaimingesnių už save ir jiems tarnauti, juos guosti, jiems padėti ir pan. Kai pati tai darysite, tada reikalaukite ir iš kitų. nes pati su vargšais bendrauti nenorite, siekiate įtakingo kunigo dėmesio, o kai jis irgi bendrauja su įtakingais žmonėmis, tai jam jau negalima, jis blogas. Betgi ir jūs tokia pati, iš vargšų ir paprastų žmonių jums nieko nereikia, tik iš įtakingo kunigo. bet ar nežinote priežodžio, kad toks tokį traukia,panašus su panašiu bendrauja ir draugauja. Koks kunigas, tokie ir jo draugai- išsilavinę, pasiturintys ir pan.
   Tiesiog yra žmonės amžinai dejuojantys, amžinai nepatenkinti, reikalaujantys iš kitų to, ko patys niekada nedaro ir nesiruošia daryti. Džiaukitės, kad iš viso dar yra kunigų, kad aukoja Mišias, kad suteikia Jėzaus vardu nuodėmių atleidimą per išpažintį, kad yra kam krikštyti, laidoti ir palikite juos ramybėje. Jie neprivalo jūsų niančinti, nes yra šimtai tokių įkyrių bobelių kaip jūs, siekiančių kunigų dėmesio, o kunigas yra tik vienas. Senais laikais tai jokių kalbų su kunigais iš viso nebuvo, pasakojo man viena pagyvenusi moteris, kad jos tėvelis prieš kara merdėjo ir ji nuvažiavo pakviesti jam kunigą, tai kunigas atsisakė vienu vežimu su ja važiuoti, sakė, kad su moterimi viename vežime nevažiuos ir atvažiavo gerokai vėliau atskirai.

   • mano, net minčių tokių nebuvo, kad noriu bendrauti su įtakingais ir turtingais. Totali nesąmonė. Ar yra turtingų kunigų??? Iš kur jie??? Prasmingas bendravimas tik su dvasingu dvasininku, bet ne turtingu ir įtakingu. Neprivalo nenčyti, bet gailestingai eiti dvasinio pokalbio link gražus poelgis, ypač depresijos atvejais. Kai žmogui blogai jam savaime gaunasi negatyvios mintys ar reikalavimas,
    juk taip normalu. ir poreikis pagalbos. Taip, meldžiuosi, nors maldos ir skurdžios ir nevertos žmogiškai trapaus žmogaus, nesu vertas, kad ateitum į mano širdį…
    Pasininkauju? Taip. Teko ir nekartą paaukoti savo pietų maistą, kad atiduoti nepasiturinčiam (dar neturtingesniam žmogui už mane ir jam padėjau). Ir dar kiek galėjau pinigų paaukojau. Ir žinote, žmogus nuoširdžiai padėkojo. Nepasiturintis žmogus tiesiog žvilgsniu apkabino. Jis buvo man visiškai svetimas ir sužeistas žmogus. Tai buvo taip stipru. Tokia stipri akimirka. Tai reiškia, jog vieni kitiems esame reikalingi. O kas sakė, kad su vargšais bendrauti nenoriu? Man asmeniškai bendrauti su vargšu nuostabi akimirka, kai vyksta paprastas žmogiškas pokalbis. Pilna aplinkui nepasiturinčių kaimynų. Galvojate nepadedu maistu? Be abėjo, ne kasdien. Bet negalima sakyti, kad nieko nedaroma. Kad ir menka tarnystė ji yra tarnystė. Ji yra nematoma tarnystė. Gal ir ne kasdien, bet faktų yra gailestingumo darbų. O reikalavimus kelia ir patys kunigai žmonėms – maldų, darbų, veiklų vykdymo ir t.t. Duok Dieve, kad niekas nesirgtų ir nepalužtų. O jeigu taip atsitinka gautų pagalbą, ypač dvasinę.

   • Nesate verta melstis? Oho koks kuklumas. O prie kunigo lįsti, jo laiką asmeninį gaišinti, iš jo dėmesio reikalauti tai jau verta???
    Jeigu nesate verta melstis, tai atgailaukite už savo nuodėmės, (pastovų aplinkinių niekinimą) kad taptumėt verta. O kas gi trukdo.
    O kunigas reikalauja maldų 🙂 Taip kunigai visiems dejuojantiems ir depresuotiems liepia melstis, nes tik malda gali juos išgelbėti, nes laimė slypi žmogaus viduje su Jėzumi, o ne išorėje, su žmonėmis. Jeigu žmogaus savijauta priklauso nuo aplinkinių jam skiriamo dėmesio, tai toks žmogus niekada nebus laimingas.
    O kiek yra vienišų senelių, kuriems reikia dvasinės pagalbos, su kuo nors pasikalbėti, tai gal pati pradėkite jiems tarnauti, skirkite savo dėmesio, suteikite jiems dvasinę pagalbą, melskitės už juos, padėkite valgyti pagaminti, langus išvalyti, iš parduotuvės maisto ar vaistų parnešti. Altruizmas ir tarnystė yra pati geriausia dvasinė pagalba sau pačiam ir pasauliui.

   • O kaip reikalai su Sventuoju Rastu? Idomu ar pati skaitote kiekviena diena Dievo zodi? Tai pati geriausia dvasine pagalba. Tik tai ka perskaitote, taikykite sau, o ne kitiems. Manau jums tiktu Siracido 2 skyrius.

 6. nereik prisidengti depresijom ir covidais.
  kitu niekinimas ir smeizimas (vyskupu ar kunigu ar parapiju) kaip cia pilnas portalas kad yra. nera depresijos o narcizizmo ir egoizmo zenklai.

  kai akys viska taip mato nusviesdamos sielos sviesa, tai kokia baisi ta toji sirdies tamsa?

  “kriksčionių” aktualus temu komentavimai :))))

  kiekviena parapija turi tokiu broliu ir seseru neapykanta kitiems kitokiems deganciu.

  daba nors susitikimo vieta turi jie pabendravimui.

  kaio sako aciu uz interneta maziau nervus eda salia esantiems.

  kai gyvenime jau visi vengia del pliotku ir intrigu, lieka cia.
  jeigu tik padeda!

  pirmas zingsnis kaip linkejimas
  vaduokites is egoizmo narcizizmo ir puikybes.

  pamilkit priimkit ir pakvieskit pirma ar pirmas.

  tarnaukit ir eikit prie tu kurie siandien “turtingi” ar galingi trumpam. tokie jie tam kad padetu.

  • Meilė ir atleidimas svarbiausi. Gal ne iš karto, bet su laiku auga žmogus. Visi žinantys ir teisūs Jėzų prikalė prie kryžiaus. Bet Jėzus atleido visiems, nes Jis mylėjo. Galima išlikti ramybės stovyje, jeigu žmogus jaučia, kad jis laukiamas. Ir tikrai nėra kitų niekinimas (nėra jokio narcisizmo ar egoizmo, jeigu žmogui reikia pagalbos, tai jis yra egoistas? Nemanau). Gerai, kad turtingieji padeda, nes jie turi ir iš ko padėti. Per daug įvelkama į standartus, normas, taisykles. O kur žmogus širdis, ką ji kalba? Dvasinius žmones atstumia tada, kai pasakoma nuomonė. Kaip Šalkauskis teigė, jog žmogų reikia daryti angelą tada jis taps žmogumi. Pasakyti kasdien jam kažką gero: žmogau, kaip gerai kad atėjai, pabūk su mumis tyloje, ar prie kavos puodelio. Todėl žmones reikia vesti į transcendencijos pusę. Žmogui būtina dvasinė veikla, o ne visų žinančių smerkimas. Dar kartelį nuoširdžiai atsiprašau. Kiekvienas mokosi, kad ir suklysta. Bet yra žmonių, kurie padeda. Stiprybė ir yra tame, kai silpnas sužeistas žmogui padeda būti stipresniu. Ne duok Dieve patirti tai ką patiria sužeisti neatitikę. Laimingai
   normų. Vienintelė atrama, kuri lieka a.a. Donato daina Esu žmogus. Netesikite, nejaugi neklydote Jūs patys. Atsiprašau, jeigu ne taip buvo išsiųsta žinutė. Kiekvienas kabinasi, kaip geba.

  • Visi virsime dulkėmis ir tie, kurie bendrauja tik su savo rango kontingentu „išsilavinusiais“, ir tie, kurie žaizdose ar neturtingi. Bet mus turi vienyti Jėzus. Jeigu kas nesusidoroja su problemomis tiesiog paprašyti padėti. Išmokti nebijoti prašyti pagalbos. Nebijokite išdrįsti prašyti. Tinkami žmonės padėti visada ateina ir tinkamu laiku. Išsilavinę žmonės atsisako kaltinimų kultūros. O savo gyvenimo kasdienybėje visi esame daugiau ar mažiau silpni, visi esame daugiau ar mažiau puikybėje ir visi darome nuodėmes. Visi.

 7. Korumpuoteji , apsimelave veidmainiai, bando issiplauti savo tipisku naratyvu, Dievo teismas bus ir jums, uz viska reikes atsakyti, gailestingumo skraiste kaip figos lapu neprisidengsite.

 8. Be reikalo Cia kapojates.Ieskokit ir rasit tikru kunigu Lietuvoje.Jeigu tokiu radot, sekit jais kaip jie Seka Jezumi.O netikrus kunigus palikit ramybej,melskimes uz juos kad jie taptu tikrais kunigais ir ganytojais.Gal dar jie atgailaus ir pasitaisys ir prades ganyti aveles tikro.Aisku per korone daug kas islindo ir atsiskleide,ir gerai.As paprasciausiai einu ten I baznycia kur yra gyvas tikejimas ir kur yra tikri kunigai.Gal galiu ir jums patarti neikit I ta baznycia kur nera gyvo tikejimo turincio kunigo,taip pataupysit savo nervus ir sveikata!Bukit visi palaiminti gyvojo Dievo!!!

  • Kaip faina Anonimai, kad Jūs turite TIKRĄ tikėjimą. Bjauru skaityti.“ Neikit į bažnyčią, kur netikri kunigai“. Ištie, bjauru skaityti. Mažadvasiai.

  • Gerai pastebėjote neverta kapotis, nes nieko neduos. Išsikalbeti gerai. Mes nežinome, gal rytoj mūsų artimiesiems skaudės. Nei vienam nereikia čia susireikšminti. Tikrai, kaip Jūs teigiate, tikrai yra tikrų kunigų. Reikia juos atrasti, kurie seka Jezumi, nėra turtingi ar įtakingi, o žvelgia paprastu meilės žvilgsniu. Būkite visi palaiminti.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte