Lietuvos šeimų sąjūdis skelbia, kad rugsėjo 10 d. mitingui leidimas gautas

Lietuvos Šeimų Sąjūdis (toliau – LŠS) oficialiai praneša, kad kad rugsėjo 10 d. mitingui leidimas gautas ankstų rytą. Pranešime dalinamasi sunkumais organizuojant mitingą, t. y. derinant leidimą su Vilniaus savivaldybe, bei pridedama svarbi informacija, planuojantiems dalyvauti protesto mitinge Katedros aikštėje Vilniuje.

Pranešime teigiama, kad turbūt „Vilniaus savivaldybės darbuotojai jį rengdami dirbo per naktį arba parengė iš vakaro ir, galimai tyčia, didindami įtampą išsiuntė tik ryte, likus vos vienai dienai iki planuojamo protesto renginio“.

Sąjūdiečiai pastebi, kad „šie dalykai jau tapo įprasti santykiuose tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir LŠS, todėl nieko neturėtų stebinti“.

Be kita ko teigiama, kad „buvo gautas ir Vilniaus miesto savivaldybės atsiliepimas Lietuvos Vyriausiam administraciniam teismui į LŠS skundą dėl atšaukto jau anksčiau suderinto mitingo prie Seimo tai pačiai dienai“.

Pranešime pasakojama, kad „Vilniaus savivaldybė kaip argumentą pateikia ne įstatymų punktus, kuriais remiasi prašydama teismo atšaukti anksčiau suderinto mitingo prie Seimo skubų svarstymą, o tuo, kad Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui jau pateiktas kitas suderinimas prie Katedros bei  Raimondo Grinevičiaus pasisakymais žiniasklaidai“.

Pranešime pridedama ir citata iš savivaldybės atsiliepimo Vyriausiam administraciniam teismui.

„Portalas 15min.lt rašo, kad „Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas paskelbė, kad Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingas Katedros aikštėje vyks – leidimas tam buvo suderintas“, – teigiama pranešime.

„Atsižvelgiant į tai, darytina išvada, kad Pareiškėjo organizuojamas mitingas įvyks ir todėl nebeteko aktualumo reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymo klausimo nagrinėjimas skubos tvarka (dėl ankstesnio suderinto mitingo prie Seimo – pranešėjų past.). Pareiškėjo organizuojamas mitingas buvo suderintas prie Katedros ir Pareiškėjo poreikis laikinai sustabdyti 2021 m. rugpjūčio 31 d. 31 Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo Nr. 30-2376/21 galiojimą, kad 2021 m. rugsėjo 10 d. galėtų įvykti mitingas, laikytinas išnykusiu“.

Sąjūdiečiai pabrėžia: „Va taip, – įvykdžiusi neteisėta veiksmą (įstatymas nenumato galimybės savivaldybei atšaukti jau suderintą renginį) ir suteikusi kitą suderinimą protesto akcijai kitokiomis sąlygomis ir kitoje vietoje, savivaldybė mano, kad jos neteisėtą veiksmą galima laikyti išnykusiu, todėl teismas neturėtų jo svarstyti skubos tvarka“.

Čia pat priduriama: „Ir argumentuodama teismui jį rašo jau remdamasi, kaip ir anksčiau, žiniasklaidos pranešimais, o ne įstatymu: žiniasklaidoje nurodoma 4 , kad „atsižvelgusi į teismo sprendimą, asociacija priims galutinį sprendimą dėl penktadienio mitingo. „Kai gausime ar teigiamą, ar neigiamą (sprendimą – pranešėjų past.), tada spręsime. Gali būti du variantai. Jei teismas priims teigiamą – vienas mitingas prie Seimo, kitas – prie Katedros“, – kalbėjo R. Grinevičius. „Nieko mes nedalinsime ir nieko neprognozuojame“, – pridūrė jis.

LŠS pabrėžia nepasitikėjimą žiniasklaida: „Kiek žmonės pasitiki žiniasklaida ir kokie jos reitingai – visi puikiai žinome. LŠS tikisi, kad tą žino ir teismas, todėl išspręs skundą remdamasis vis tik įstatymais, o ne Vilniaus savivaldybės interpretacijomis ir citatomis iš tos žiniasklaidos pranešimų“.

„Teismas vyks 10.00 valandą ryto ir, esant vienokiam ar kitokiam jo sprendimui – pranešime atskirai“, – teigia sąjūdiečiai, – Bet kokiu teismo sprendimo atveju, šį penktadienį, rugsėjo 10 dieną, 10.00 valandą, Lietuva renkasi Vilniaus širdyje, Katedros aikštėje“.

Pranešimo pabaigoje pridedama informacija planuojantiems dalyvauti mitinge: „Atvykusių autobusu žmonių išlaipinimas-grįžimas-įlaipinimas vyks Vilniaus Arsenalo gatvėje Karaliaus Mindaugo troleibusų stotelėje. Policija paruošė tam vietą. Žmonės turi susitarti su autobuso vairuotoju tikslų įlaipinimo (grįžimo) laiką, nes negalima užimti įlaipinimo vietos ilgiau nei 20 minučių“.

Išlaipinę žmones autobusai vyks į savo stovėjimo vietą.

„Žemiau matysite žemėlapyje raudona žvaigždute pažymėtą išlaipinimo-įlaipinimo vietą – ji tik 3 minučių ėjimo atstumu nuo būsimo mitingo vietos – Katedros“, – organizatoriai prideda žemėlapį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis