Lietuvos šeimos centro dovana – Advento kalendorius

Tegu savaitė prasideda nuo plačių, minkštų ir tvirtų apkabinimų! Ach – vienas geras priglaudimas prie širdies gali pripildyti visai dienai. Gal net dygliuotą paauglį pavyks nutverti Advento kalendoriaus užduočių pildymo pretekstu? Juk šiandien – būtent tokia diena!

Apie ką mes čia? Kas turi Lietuvos šeimos centro paruoštą Advento kalendorių, tas žino, kas neturi – gali atsispausdinti internete ir  užpildyti. Jau prieš prasidedant Adventui įvairiose vietose buvo organizuojamos Advento vainikų pynimo dirbtuvėlės, bet jei nespėjote jose sudalyvauti, ne bėda – dar galite vainiką pasidaryti namie su šeima. Jums pagelbės VA Carito žvakių dirbtuvės savanorė Milda Ceikienė.

O ar žinojote, kad Advento vainiką išpopuliarino popiežius Jonas Paulius II, kurio pontifikato metu Advento vainikas pradėtas įrenginėti šalia Šventojo Petro aikštėje statomos prakartėlės ir Kalėdų eglės? Tai – kalendorius, ženklinantis artėjančią Kalėdų šviesą, nes su kiekvienu Advento sekmadieniu vainikas vis šviesesnis – iš pradžių dega viena žvakė, paskui dvi, trys ir – keturios.

tauta, gyvenusi tamsoje, išvydo didžią šviesą, gyvenusiems nevilties šalyje užtekėjo šviesybė. (Iz 9, 1).

Vainikas su keturiomis žvakėmis – tai Advento simbolis. Evangelijos įkvėpta, Bažnyčia su degančiais žiburiais budi ir laukia Viešpaties atėjimo. Adventas – trumpiausių metų dienų ir ilgiausių naktų metas, todėl ir mes dabar pasiilgstame šviesos, mokomės ją branginti ir dėkoti už ją pasaulio Kūrėjui. Melskime dangaus Tėvą, kad Jis palaimintų Advento vainiką ir mūsų pastangas parengti savo širdis Jo Sūnaus atėjimui.


Advento vainikas / Asociatyvi Unsplash nuotr.

Uždegus pirmąją žvakę, galima melstis šia malda:

Dieve, mūsų Tėve! Tu pamilai šią žemę ir jos gyventojus, todėl atsiuntei savo Sūnų, kuris tapo mūsų Broliu ir, gelbėdamas mus, atidavė savo gyvybę ant kryžiaus. Tačiau Tu, Tėve, prikėlei Jį iš mirties ir išaukštinai, kad mes visuomet galėtume su pasitikėjimu ir viltimi žvelgti į Tave. Tavo Sūnus Jėzus yra gyvas čia, mūsų bendruomenėje, ir Tu nuolat kvieti mus Jį atpažinti ir pamilti.

Šiandien mes pradedame švęsti Adventą – džiaugsmingo laukimo, budėjimo, atsinaujinimo dienas. Ši uždegta žvakė tegul liudija mūsų troškimą priimti Jėzų į savo širdis ir drauge su Juo Tave garbinti, Tau dėkoti, visų žmonių Tėve. Tu per amžius esi didis savo gailestingumu ir meile. Amen.

Lietuvos šeimos centro informacija

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte