Lietuvos Raudonasis Kryžius: tarp migrantų – net apie 40 proc. pažeidžiamųjų asmenų

ŠaltinisBNS

Lietuvos nevyriausybinės organizacijos telkia pajėgas, ruošdamosi teikti pagalbą į šalį atvykstantiems migrantams.

Kaip ketvirtadienį pranešė paramos iniciatorius Lietuvos Raudonasis Kryžius, organizacijos kartu reaguos į situacijas, kur gali prireikti pagalbos.

„Pagrindinis šių pajėgų tikslas – užtikrinti, kad priimant atvykusius žmones ir valdant aštrėjančią situaciją, būtų vadovaujamasi humanitariniais principais ir atliepiama į pagrindinius humanitarinius poreikius tų pažeidžiamų žmonių, kurių esama tarp migrantų“, – teigiama pranešime.

Be Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, prie bendro pagalbos koordinavimo centro šiuo metu prisijungė Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“, menų agentūra „Artscape“ ir Lietuvos skautai.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus duomenimis, tarp atvykstančiųjų migrantų net apie 40 proc. sudaro pažeidžiami asmenys: moterys su vaikais, besilaukiančios moterys, suaugusiųjų nelydimi nepilnamečiai, neįgalieji.

Pasak organizacijos, migrantai dažnai kerta sieną su minimaliu kiekiu drabužių ir avalynės, dalis jų turi sveikatos problemų. Todėl organizacijos siekia pasirūpinti pirmo būtinumo vaistais, higienos priemonėmis, sezoną atitinkančiais drabužiais, specialiu maistu vaikams ir kitomis pagrindinėmis reikmėmis.

„Dirbdami su atvykusiais migrantais, matome įvairių situacijų. Žinome atvejų, kai atvykę žmonės buvo be batų, o žmogus, neturintis kojos, atvyko be ramentų. Kūdikių turinčios moterys neturi būtiniausių daiktų savo mažyliams“, – pranešime cituojama Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Žinome atvejų, kai atvykę žmonės buvo be batų, o žmogus, neturintis kojos, atvyko be ramentų.

„Mes su kolegomis iš humanitarinių organizacijų sakome, kad nepriklausomai nuo šių žmonių teisinio statuso, turime vadovautis žmogiškumo principais ir pasirūpinti pažeidžiamais žmonėmis bei esminiais jų poreikiais“, – teigia ji.

Raudonojo Kryžiaus ir Carito, o netrukus –  ir Maltiečių savanoriai teikia pagalbą vietose, kur šiuo metu yra sulaikomi ar apgyvendinami migrantai: pasienio kontrolės punktuose bei užkardose, Pasieniečių mokykloje ir Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

„Maisto bankas“ tiekia produktus ir higienos priemones pažeidžiamiems asmenims, atsižvelgiant į kultūrinius niuansus bei amžių. „Arscape“ prisidės prie užimtumo veiklų migrantų vaikams.

Lietuvos Raudonasis Kryžius, pagal sutartį su Valstybės sienos apsaugos tarnyba turintis prieigą prie visų užsieniečių sulaikymo bei apgyvendinimo vietų, koordinuoja nevyriausybinių organizacijų teikiamą pagalbą ir papildomai rūpinasi atvykusių migrantų informavimu (su vertėjų pagalba), teisiniu konsultavimu ir šeimos ryšių atkūrimu, taip pat vykdo stebėseną sulaikymo bei apgyvendinimo centruose ir teikia rekomendacijas valstybei, kaip užtikrinti bent minimalias priėmimo sąlygas atvykusiems žmonėms.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 672 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra daugiau kaip aštuonis kartus didesnis nei buvo per visus 2020-uosius.

Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 metais – 46 neteisėti migrantai, 2018 metais – 104, 2017 metais – 72.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausiai yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 428. Taip pat sulaikyti 51 Irano, 45 Sirijos, 44 Baltarusijos, 28 Rusijos, 12 Turkijos, 10 Šri Lankos bei 54 kitų valstybių piliečiai ar jais prisistatę asmenys.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. kas galėtų atsakyti kaip tie „pažeidžiami“ migrantai pasiekė Lietuvą iš tokių tolimų valstybiu nesulaikyti kituose pasieniuose? Ar tai nėra nusikaltimas? Juk ne vieną sieną reikėjo kirsti. Jei bėgo nuo karo ir represijų, kam taip toli keliauti? Aplink yra nekariaujančių broliškų valstybių : Saudo Arabija, Iranas, JAE, Egiptas, Turkija… Išvada viena: kitos valstybės juos praleido ir net nesiruošė teikti „pagalbos“, nes jos jiems ir nereikėjo. Kodėl Lietuva privalo rūpintis akivaizdžiai nesąžiningais pabėgeliais?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis