Lietuvos premjerė – tarp apdovanotų už tarptautinę lyderystę

ŠaltinisBNS

Baltijos šalių ir Lenkijos premjerams Europos politikos analizės centras (CEPA) skyrė tarptautinės lyderystės apdovanojimus.

Kaip penktadienį pranešė Lietuvos Vyriausybė, Transatlantinės lyderystės apdovanojimai už tvirtą paramą Ukrainai ir išskirtinį indėlį stiprinant transatlantinę partnerystę skirti Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei, Latvijos premjerui Krišjaniui Kariniui, Estijos premjerei Kajai Kallas (Kajai Kalas) ir Lenkijos premjerui Mateuszui Morawieckiui (Mateušui Moraveckiui)

„Remti Ukrainą ir jai padėti yra mūsų pareiga, nes tik pasmerkimas nesustabdys Putino nusikaltimų, o vienybė – patikimiausias ginklas prieš Kremliaus režimą. Esu dėkinga už šį apdovanojimą“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Oficialus apdovanojimo Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos Ministrams Pirmininkams teikimas numatomas CEPA forumo, vyksiančio rugsėjo 27–29 dienomis, metu.

Pernai CEPA Transatlantinės lyderystės apdovanojimas už indėlį stiprinant transatlantinį saugumą skirtas NATO generaliniam sekretoriui Jensui Stoltenbergui. 2020-aisiais už pastangas atremiant priešišką Rusijos veikimą apdovanoti Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriai Robas Portmanas ir Chrisas Murphy’is (Krisas Merfis).

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, Baltijos šalys ir Lenkija tapo vienomis aktyviausių Ukrainos politinių, karinių rėmėjų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte