Lietuvos Caritas: privalome pasirūpinti įstrigusiais migrantais

Lietuvos „Caritas“ kaip viena iš nevyriausybinių organizacijų, yra aktyviai įsitraukusi į humanitarinės pagalbos teikimą migrantams.

Pasak Lietuvos „Carito“ organizaciją globojančio Kauno arkivyskupo Kęstučio Kėvalo, „mes, būdami civilizuotos visuomenės ir krikščioniškos bendruomenės nariai, privalome pasirūpinti pavojų gyvybei ir sveikatai patiriančių žmonių, įstrigusių pasienyje, situacija. Todėl sveikintinas Lietuvos atsakingų institucijų sprendimas pradėti teikti skubią sisteminę pagalbą. Malda lydžiu didelius išbandymus patiriančius migrantus, taip pat jiems pagalbą teikiančių nevyriausybinių organizacijų darbuotojus ir savanorius, pasienio pareigūnus bei valdžios institucijų atstovus, ieškančius šioje krizėje geriausių sprendimų“.

Migrantų krizės klausimą Lietuva sprendžia nuo šių metų birželio mėn. Šiais metais į mūsų šalį pateko 4219 migrantų. Nuo rugpjūčio mėnesio pradžios, dėl Lietuvoje vykdomos migrantų apgręžimo politikos, iš Baltarusijos draudžiamose vietose į Lietuvą neįleista 5 008 migrantai, 156 įleisti dėl humanitarinių priežasčių.

Migrantai iš Baltarusijos/Žigimanto Gedvilos nuotr.

Sienos apsaugos klausimas sprendžiamas ir situacija daugiau mažiau stabilizuota. Didžiosiose stovyklose jau apgyvendinti ir dar užkardose esantys migrantai, nepaisant išliekančių iššūkių, gauna būtiną pagalbą. Vis dėlto, pastaruoju metu didelį nerimą kelia į Lietuvą bandančių patekti, tačiau apgręžiamų ir į Baltarusiją negalinčių sugrįžti migrantų situacija. Šie žmonės yra „įstrigę“ teritorijoje tarp Lietuvos ir Baltarusijos sienų ir, galimai, dėl maisto, vandens stokos ir vis prastėjančių oro sąlygų patiria grėsmę sveikatai ir net gyvybei.

Nerimą sumažino priimtas Vidaus reikalų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų vadovų sprendimas skubiai organizuoti humanitarinių pagalbos paketų dalijimą Lietuvos pasienyje su Baltarusija apgręžiamiems migrantams.

Remiantis Vidaus reikalų ministerijos informacija – „Iki metų pabaigos planuojama paruošti 5 tūkst. tokių paketų iš šiuo metu turimų rezervų ir organizuojant reikalingus viešuosius pirkimus. Humanitariniams paketams sukomplektuoti bus panaudota ir tarptautinė migracijos krizei valdyti gaunama parama…. Įvertinus prastėjančias oro sąlygas ir tai, jog pastaruoju metu vėl padaugėjo bandymų neteisėtai kirsti valstybės sieną, pasienyje migrantams bus dalijami humanitariniai paketai su sausu daviniu, vandeniu ir būtiniausiais daiktais“.

Neteisėtos migracijos krizės metu humanitarinės pagalbos klausimus kassavaitiniuose susitikimuose sprendžia platus valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų ratas – Vidaus reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba, Vaiko teisių apsaugos tarnyba, Lygių teisių kontrolieriaus tarnyba, Raudonasis Kryžius, Maltos ordino pagalbos tarnyba, Caritas, organizacija „Gelbėkit vaikus“, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybė Lietuvoje, Pabėgėlių priėmimo centras, Tarptautinė migracijos organizacija.

Daugiau apie Lietuvos „Carito“ veiklą ir pagalbą migrantams galite rasti internete.

Lietuvos Carito informacija

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte