Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko galioti baudas už apeigų sutrukdymą bažnyčioje

ŠaltinisBNS

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį paliko galioti baudas „Zero live show“ reklamą per mišias Turgelių bažnyčioje surengusiems aktoriams Mindaugui Papinigiui bei Ainiui Storpirščiui ir režisieriui Emiliui Vėlyviui. 

LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aurelijaus Gutausko teigimu, Teismas atmetė visus kasacinius skundus ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo aktoriai ir režisierius buvo nuteisti dėl baudžiamojo nusižengimo – trukdymo atlikti religines apeigas. 

Ankstesniu sprendimu M. Papinigiui ir A. Storpirščiui buvo skirtos 1 tūkst. eurų baudos, E. Vėlyviui – 1,5 tūkst. eurų. 

„Kadangi jie yra nuteisti už baudžiamąjį nusižengimą, jokių teisinių pasekmių jiems nekyla – už baudžiamąjį nusižengimą nelieka teistumo. Asmenys tiesiog nubausti piniginėmis bausmėmis“, – žurnalistams sakė A. Gutauskas. 

Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmai 2019 metų spalį už reklamą aktoriams Vitalijui Cololo, M. Papinigiui ir A. Storpirščiui skyrė 1 tūkst. eurų baudas, o režisieriui E. Vėlyviui – 2 tūkst. eurų bauda.

Tų pačių metų gruodį V. Cololo mirė, tad jo atžvilgiu byla buvo nutraukta. 

Pirmosios instancijos teismo sprendimą apskundę buvo tiek nuteistieji, tiek prokurorai. Aktoriai ir režisierius prašė juos išteisinti, o prokurorai ginčijo sprendimą pritaikyti mažareikšmiškumą bei atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. 

Pernai kovą apeliacinius skundus nagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas nepakeitė baudų M. Papinigiui ir A. Storpirščiui, o E. Vėlyviui – sumažino iki 1,5 tūkst. eurų. 

Režisierius ir aktoriai buvo nuteisti dėl sąmoningo apeigų gausiai lenkų tautybės tikinčiųjų lankomoje Turgelių bažnyčioje sutrikdymo 2018 metais, per rugpjūčio mėnesį vykusią Žolinės šventę.

2018 metų rugpjūčio 15 dieną į Šalčininkų rajone, Turgelių miestelyje, esančią bažnyčią užėjo trys dvasininkais persirengę vyrai – aktoriai V. Cololo, M. Papinigis ir A. Storpirštis. 

Jie lenkų kalba pasakojo apie „Siemens“ arenoje vyksiantį renginį „Zero live show“, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalijo netikras suktines.

Tuo metu bažnyčioje vyko bendra tikinčiųjų rožinio malda, išpažinčių klausymas

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis