Lietuva nežino, kur dėti likusias COVID-19 vakcinas

ŠaltinisBNS

Pasibaigus galiojimui Lietuvoje utilizuota 46,6 tūkst. „Moderna“ vakcinos dozių, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Jos duomenimis, balandžio mėnesį 36,2 tūkst. dozių išpilta balandį, o dar 10,4 tūkst. – gegužę.

„Kol kas dėl pasibaigusio galiojimo esame utilizavę tik „Moderna“ vakcinas“, – BNS sakė SAM Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus patarėjas Lukas Galkus.

Gegužės mėnesį dar planuojama sunaikinti 21,6 tūkst. vakcinų dozių.

„Toliau dedamos visos pastangos siekiant surasti šalis, kurioms būtų galima vakcinas donuoti“, – teigė ministerijos atstovas.

Praėjusį mėnesį SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė BNS teigė, kad kol kas vienintelis būdas padovanoti vakcinų – dvišaliai susitarimai, nes tarptautinė dalijimosi vakcinomis iniciatyva COVAX „yra perpildyta vakcinomis ir nebegali jų priimti“.

Iš viso į Lietuvą pristatyta beveik 7,96 mln. vakcinos dozių, 1,11 mln. iš jų – jau paaukotos kitoms šalims. Šiuo metu nepanaudota maždaug 2,37 mln. vakcinos dozių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

  1. Nors taip vadinama pandemija pas mus išsisėmė, nors dabar serga ir paskiepyti ir nepasiskiepiję žmonės, (Jungtinės Karalystės duomenimis paskiepytieji iki 50 metų netgi 3-4 kartus dažniau nei nepaskiepytieji), nors vakcinos yra visiškai beprasmės, tačiau vistiek jos perkamos dideliais kiekiais už milijonines sumas. Priminsiu, kad Europos komisija, kurios pirmininkės Van der Layen vyras yra glaudžiai susijęs su tarptautiniu farmacijos verslu, sudarinėja sutartis su vakcinų gamintojais ir privalomąja tvarka išdalina jas es šalims, kurios, nepriklausomai nuo to, ar šios vakcinos joms yra reikalingos, ar ne – privalo jas nusipirkti už šioms šalims nustatytą kainą. Europos komisija elgiasi kaip vakcinų dileris, kuris prievartos būdu , nuo jos priklausomoms šalims platina savo atstovaujamų tarptautinių farmacijos kompanijų prekes.
    Mūsikiai ir toliau paklusniai jas perka. Lėšų mūsų šalyje nerandama švietimui, sveikatos apsaugai, nei priimti žmonių apsaugos nuo krizės padarinių paketą, nei sumažinti mokesčiams, nei padidinti išmokas pensininkams ar vaikams nerandama, uždarinėjamos ligoninės, mokyklos, tačiau milijonais paremti Bilo Geitso ir panašių kompanijų i mafijines struktūras vis labiau panašėjanti farmacijos bizni visada galime.
    Priminsiu, kad Lenkai yra atsisakę imti jiems nereikalingas vakcinas už milijonus eurų. Lenkai, randa lėšų visiškai nuimti pvm mokesti nuo maisto produktų, sumažinti akcizus kurui, bet atsisako finansuoti es komisijos pirminikės vyro atstovaujamą verslą, nes lenkų vyriausybė rūpinasi savo žmonėmis bei gina savo nepriklausomybę nuo korupcija atsiduodančių europos komisijos sprendimų ir diktato. Vertybinė lenkų vyriausybės politika ir rūpestis savo šalimi, savo žmonėmis yra pavyzdys mūsų užsienio reikalų ir vidaus vertybininkams.

  2. Protinga, atsakomybę už šalį ir savo veiksmus prisiimanti valdžia pirmiausia susikaičiuotų, ko, kiek ir kada reikia ir tik tada pirktų, Neprotinga daro priešingai – išleidžia ne savo pinigus nereikalingiems dalykams (taigi, apvagia savo piliečius ir dar visaip juos terorizuoja), o paskui dar turi sukti galvą, kur tai, kas jau nupirkta ir nereikalinga, padėti. Nu KOKS protingas šeimos tėvas/motina ar atsakingas verslininkas taip elgtųsi? Nei vienas. Mūsų valdžia elgiasi. Tai čia ir atsakymas, kiek ji protinga… Vargas šaliai, turinčiai tik tokią vadžią… O kadencija dar net neįpusėjo…

    • Iškyla klausimas ar valdžia taip elgiasi iš kvailumo, ar dėl to, kad pati dalyvauja tuose procesuose ir turi juose savo dalį. Ženkliai per daug tų kvailų atsitiktinių poelgių.

  3. Tai ,jei neklystu 2ketv.yra nupirkta 28 mln.naujų -šviežių vakcinų.Kiek stebiu ,tai vakcionuoti serga ir serga,ne tik covidu ,bet ir įvairiais virusiais ir kitais š….Nebeturi imuniteto.Aš persirgau rudenį ir ačiū Dievui ,nei jokių virusų ,virusėlių .Buve keista ,kad persirgau lengviau ,nei sirgdavau eiliniais virusais.O kur dėti vakcinas ,tai manau suleisti visiems norintiems po 7-8 .gal atsipeikės tada….

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte