LGBT organizacijos grasina Vengriją paduoti į EŽTT dėl draudimo translyčiams keisti vardus

ŠaltinisCNE

Vengrija neseniai uždraudė keisti transseksualų vardus. LGBT lobistai nesutinka su šiuo sprendimu ir grasina paduoti valstybę į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

Ketvirtadienį Vengrijos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad įstatymas, draudžiantis transseksualams keisti vardą, neprieštarauja Konstitucijai. Apie tai praneša „Remix“.

Teismas dar kartą svarstė, ar Vengrijos valstybė pagrįstai registruoja asmens lytį gimimo metu, o ne jo paties vėliau gyvenime nustatytą lytį.

Teisėjai argumentavo, kad asmens gimimo lyties žinojimas gali būti reikalingas sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams

Teisėjai argumentavo, kad asmens gimimo lyties žinojimas gali būti reikalingas sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams. Be to, tai gali būti svarbu baudžiamosios teisenos politikai, sporto sektoriui ir net darbo teisei. Šios priežastys yra pakankamos pateisinti bet kokius galimus privatumo apribojimus, kuriuos gali patirti transseksualūs asmenys, nusprendė Teismas.

Bylą prieš valstybę teisme pradėjusi ieškovė su sprendimu nesutinka. Ji teigia, kad teisėjai nepakankamai atsižvelgia į pagrindines žmogaus teises. Todėl LGBT teises propaguojanti nevyriausybinė organizacija grasina kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte