LGBT interesus ginantis advokatas siūlomas į Konstitucinio Teismo teisėjus

ŠaltinisBNS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen į Konstitucinį Teismą (KT) teikia advokato Vytauto Mizaro kandidatūrą.

„Gavusi galutinį patvirtinimą iš profesoriaus V. Mizaro, kad jis sutinka kandidatuoti į Konstitucinio Teismo teisėjus, jį kaip savo siūlomą kandidatą vakar vakare pristačiau koalicijos partneriams, šiandien – opozicijos frakcijų seniūnams“, – antradienį feisbuke paskelbė parlamento vadovė.

„Esu įsitikinusi, kad Vilniaus universiteto profesorius, mokslų daktaras, ne tik sukaupęs reikšmingą patirtį, bet ir įvertintas tiek Lietuvos, tiek Italijos valstybiniais apdovanojimais, tinkamai papildytų Konstitucinio Teismo teisėjų gretas. Taip pat man asmeniškai labai svarbus yra šio teisės eksperto įdirbis žmogaus teisių srityje“, – pažymėjo Seimo pirmininkė.

Anot jos, tai kol kas pirmieji neoficialūs žingsniai teikiant kandidatūrą, artimiausiomis dienomis ji įregistruos nutarimo projektą dėl teikimo, o Seimas dėl kandidato skyrimo balsuotų po trijų mėnesių.

Vėliau žurnalistams komentuodama savo teikimą V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad V. Mizaro sutikimas kandidatuoti ją labai pradžiugino, nes tai yra „labai kompetentingas, stiprus kandidatas“, ir sakė tikinti, kad dauguma frakcijų bei politikų Seime palaikys šią kandidatūrą.

„Tai yra labai gerbiamas teisininkas, kurio kompetencija, įdirbis didžiuliai, ir manau, kad jis vienas iš stipriausių kandidatų į šią labai svarą poziciją“, – pažymėjo Seimo pirmininkė.

Klausiama, kiek jos pasirinkimą lėmė V. Mizaro pozicija dėl seksualinių mažumų, V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad teisininko indėlis ginant žmogaus teises jai svarbus. V. Mizaras yra atstovavęs LGBT bendruomenei teismuose, viešajame diskurse pasisako už seksualinių mažumų teises.

„Man labai svarbu, kad šis kandidatas turi didžiulį įdirbį žmogaus teisių srityje. Aš manau, kad tas įdirbis tikrai yra reikšmingas, bet tai tikrai nėra vienintelė tema, kuria jis yra angažavęsis“, – sakė parlamento pirmininkė.

46-erių V. Mizaras yra Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros profesorius, Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos pirmininkas, advokatas.

Sausio 14 dieną Seimas paskyrė du naujus KT teisėjus, o Seimo pirmininkės teiktą parlamento Teisės departamento direktoriaus Andriaus Kabišaičio kandidatūrą atmetė.

Atmetus A. Kabišaičio kandidatūrą, KT liko dirbti Dainius Žalimas, nepaisant to, kad jo kadencija yra pasibaigusi beveik prieš metus.

Konstitucija numato, kad Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai.

KT teisėjus skiria ir atleidžia Seimas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte