Lenkų kunigas nuteistas dėl seksualinio išnaudojimo

Lenkijos teismas pirmadienį nuteisė kunigą Arkadiuszą Hajdaszą (Arkadiušą Haidašą) dėl jauno berniuko tvirkinimo, išnagrinėję bylą, sukėlusią diskusiją dėl dvasininkų seksualinio priekabiavimo šalyje, kurioje Katalikų Bažnyčia turi didelę įtaką.

A. Hajdaszas prisipažino bučiavęs ir seksualiai lietęs berniuką ir Pleševo teismo buvo nuteistas trejiems metams kalėti, pranešė vietos žiniasklaida.

52-erių metų kunigui taip pat buvo dešimčiai metų uždrausta dirbti su vaikais.

2000-aisiais nukentėjusysis Bartlomiejus Pankowiakas (Bartlomejus Pankoviakas) buvo dešimtmetis, kuomet kunigas nutraukė dvejus metus trukusi išnaudojimą.

„Aš įvykdžiau minėtąjį aktą… Norėčiau nuoširdžiai atsiprašyti iš visos širdies, – reporteriams praeitą savaitę sakė A. Hajdaszas. – Suprantu, kokią skriaudą sukėliau p. Bartlomėjui savo žmogišku silpnumu, nekompetencija ir nuodėmingumu.“

B. Pankowiako ir jo vyresnio brolio Jakubo, kuris irgi tvirtina patyręs šio kunigo seksualinę prievartą, istorija vaizduojama didelio susidomėjimo sulaukusiame dokumentiniame filme, paskelbtame per platformą „Youtube“.

Mareko Sekielskio (Mareko Sekelskio) ir jo brolio Tomaszo (Tomašo) dokumentinis filmas „Slėpynės“ (Zabawa w chowanego) buvo peržiūrėtas daugiau nei 8 mln. kartų ir pribloškė Lenkiją, kurioje kunigų seksualinė prievarta ilgai buvo laikoma neaptarinėtina tema.

Filme teigiama, kad A. Hajdaszas buvo perkeliamas iš vienos parapijos į kitą ir ilgiau kaip 25 metus vykdė seksualinę prievartą daugiau nei ketvirtį amžiaus, galimai dangstomas Lenkijos Bažnyčios vyresniųjų.

Dar keletas asmenų taip pat kreipėsi į teisėsaugą, kaltindami A. Hajdaszą seksualine prievarta, bet jų kaltinimams jau yra suėjusi senatis.

Pirmadienį Jakubas Pankowiakas naujienų agentūrai AFP sakė, kad „svarbiausia, jog kaltininkas prisipažino ir buvo nuteistas“.

„Tai dar vienas žingsnis, siekiant padėti aukoms atgauti orumą, ir įspėjimas seksualiniams priekabiautojams“, – sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis