Lenkijos vyriausybė sieks spręsti šalies demografinę krizę

ŠaltinisPAP-BNS

Lenkijoje mažėjant gimstamumui, šalies vyriausybė sieks spręsti demografinę krizę, šeštadienį pareiškė Lenkijos šeimos, darbo ir socialinės politikos ministerijos valstybės sekretorė Aleksandra Gajewska (Aleksandra Gajevska). 

Remiantis naujausiais Lenkijos centrinės statistikos tarnybos (GUS) duomenimis, 2023-aisiais užregistruota 272 tūkst. naujagimių, o tai yra maždaug 33 tūkst. mažiau nei 2022-aisiais. 

Teigiama, kad tai mažiausias gimstamumo lygis Lenkijoje nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Šeštadienį naujienų agentūrai PAP A. Gajewska sakė, kad šie skaičiai kelia didelį nerimą.

Ji pridūrė, kad vyriausybė planuoja įsteigti Šeimos ir demografinės politikos tarybą. Ją sudarytų žinomi ekspertai ir ji rengtų sprendimus, kaip ateinančiais metais įveikti demografinę krizę.

Pasak A. Gajewskos, ankstesnės vyriausybės įvesta 800 zlotų (184, 92 eurų) mėnesinė išmoka šeimoms tiesiogiai neprisidėjo prie vaikų skaičiaus didėjimo.

Ji nurodė, kad naujoji šalies vyriausybė ketina įgyvendinti naujas socialines programas, įskaitant „Aktyvūs tėvai“. Tai bus papildoma 1,5 tūkst. zlotų (347 eurų) išmoka per mėnesį tėvams, kurie ketina grįžti į darbą, kol vaikui nesuėjo treji metai, ir palikti atžalą darželyje arba vieno iš šeimos nario priežiūroje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

 1. Tie durneliai nesuvokia, kad veisimasis yra atvirkščiai proporcingas gyvenimo lygiui. Kuo didesnė materialinė gerovė, tuo veisimosi instinktas mažėja. Ir kadangi perteklius ir apsirijimas nuolat didėja , tai gimstamumas tik mažės. Jokie skatinimai čia nepadės.

 2. Koks čia nesąmones siūlo lenkijoje vykdantieji švabomasonų politiką?
  Jei valdžioje mokės tėvams, kad šie paliktų vaikus darželyje ir grįžtų į darbą, tai kaip tokiais veiksmais jie prisidėtų prie gimstamumo didinimo?
  Siūlymas tėvams palikti vaikus darželyje nuo ko ankstyvesnio amžiaus yra komunistinių laikų atgyvena. Tai tų komunistinių laikų atgyvena, kai buvo manoma, kad vaikus turi užauginti valstybė. Vertimas tėvus eiti dirbti paliekant vaikus darželyje iki 3 metų yra veikimas prieš vaiko, tuo pačiu ir šeimos, tuo pačiu ir visos tautos interesus.
  Yra daugybe tyrimų įrodyta, kad kuo ilgiau vaikus augina mama ir tėtis, tuo jie jaučiasi užtikrintesni ir labiau pasitikintys ir savimi ir aplinkiniais, tuo jų psichika yra atsparesnė, stabilesnė.

  • Lietuvoje pirmąjį lietuvišką vaikų darželį 1905 Marijampolėje įsteigė Šv. Kazimiero draugija.
   20 a. pradžioje Lietuvoje buvo steigiami lopšeliai, jie vadinti kūdikių ėdelėmis. Vaikų lopšelius-darželius steigė įvairios labdaros draugijos. 1921 vaikų lopšelis-darželis buvo atidarytas Kaune. 20 a. 3–4 dešimtmetyje daugiausia vaikų lopšelių-darželių įvairiose vietose išlaikė Lietuvos vaiko ikimokyklinio ugdymo draugija (1939 jai priklausė 116 vaikų lopšelių-darželių, juose buvo dirbama pagal F. W. A. Fröbelio pedagoginę sistemą) ir Šv. Vincento Pauliečio draugija (1937 jai priklausė 45 vaikų lopšeliai-darželiai, juose buvo dirbama pagal M. Montessori pedagoginę sistemą, Montessori pedagogika), vaikų lopšelius-darželius t. p. steigė ir kitos draugijos (Kūdikių gelbėjimo, Lietuvos moterų globos, „Pieno lašo“ draugija, Šv. Kazimiero, Vaikelio Jėzaus draugija) bei privatūs asmenys.

   • Tas faktas, kad darželiai steigiami nuo 20 a. pradžios nepaneigia kito, esminio fakto, kad vaikams yra geriausia, kad pirmuosius jų gyvenimo metus juos augintų jų mama su tėčiu.

  • Pirmuosius ir taip auga su mama ar\ir tėčiu. LT apskritai iki vaiko 3eju saugoma mamos darbo vieta. Kame problemos. Paskui jau pagal tėvų proto ir pinigines galimybes. Daug kam, deja, darzelis apskritai vienintele bent kiek sviesesne ant sito baisaus svieto vieta. Faktas esminis yra tas, kad vaikavedyste vardan vaikavedystes niekam gero neduoda.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte