Lenkijos regionas dėl ES grasinimo neskirti finansavimo atsisakė „zonos be LGBT ideologijos“ statuso

ŠaltinisAFP-BNS

Vienas Pietų Lenkijos regionas dėl Europos Sąjungos grasinimo neskirti finansavimo atsisakė „zonos be LGBT ideologijos“ statuso.  

Atitinkamas sprendimas buvo priimtas trečiadienį per regioninės asamblėjos posėdį. 

Per tiesiogiai transliuotą Šventojo Kryžiaus vaivadijos asamblėjos neeilinį posėdį 25 deputatai pasisakė už tai, kad būtų panaikintas šis statusas. Prieš šią iniciatyvą nebalsavo nė vienas deputatas, trys susilaikė.  

Liepos viduryje Europos Komisija pradėjo teisinę procedūrą prieš konservatyvias Vengrijos ir Lenkijos vyriausybes už virtinę priemonių, laikomų diskriminuojančiomis LGBTQ piliečius. 

Vengrija anksčiau šiais metais priėmę vadinamąjį kovos su pedofilija įstatymą, be kita ko, draudžiantį „propaguoti“ homoseksualumą ir lyties keitimą tarp nepilnamečių. 

Tuo metu Lenkijoje maždaug 100 miestų ir gyvenviečių pasiskelbė „zonomis be LGBT ideologijos“, priėmę rezoliuciją, kurią kai kas vadina „šeimos teisių chartija“.  

Tos gyvenvietės sudaro maždaug trečdalį Lenkijos teritorijos ir daugiausia yra įsikūrusios šalies rytuose ir pietryčiuose – tradiciškai labai katalikiškame krašte.

Reaguodamas Briuselis sustabdė derybas su penkiais iš šių regionų dėl jų paraiškų gauti lėšų iš ES atsigavimo po pandemijos fondo. 

Pirmadienį Krokuva taip pat atsisakė „zonos be LGBT ideologijos“ statuso. 

Liepą Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) sakė, kad „Europa neleis stigmatizuoti mūsų visuomenės dalių – ar tai būtų daroma dėl to, ką jie myli, ar dėl jų amžiaus, tautybės, politinių pažiūrų arba religinių įsitikinimų“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis