Lenkijos Katalikų Bažnyčia nerekomenduoja „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“ vakcinų

Lenkijos Katalikų Bažnyčia mano, kad „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“ gaminamos vakcinos pažeidžia moralinius principus, o tikintieji jomis gali būti skiepijami tik tuo atveju, jei nėra kitos alternatyvos.

„Skirtingai nei pirmosios vakcinos, kuriose naudojamos RNR matricų technologijos nekeliančios rimtų moralinių prieštaravimų, „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“ vakcinoms gaminti naudojamos ląstelių linijos, sukurtos remiantis biologine medžiaga gauta iš abortų vaisių“, – skelbiama Lenkijos vyskupų konferencijos sekretoriato pareiškime.

Anot pranešimo, „katalikai neturėtų sutikti skiepytis šiomis vakcinomis, nes yra ir kitų – minėtos mRNR vakcinos, nekeliančios moralinių prieštaravimų“.

Tuo pat metu Bažnyčios pozicija neatmeta galimybės naudoti „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“ vakcinas. „Tikintieji, kurie neturi galimybės pasirinkti kitos vakcinos, gali jas naudoti be moralinių problemų“, – sakoma dokumente.

Remiantis Bažnyčios pozicija, skiepijimo galimybė šiomis vakcinos paaiškinama tuo, kad „jų vartojimas nereiškia tiesioginio dalyvavimo abortuose, nereiškia jo priėmimo ir privalomo naudojimo“. Nepaisant to, naudodamiesi šia vakcina, tikintieji turėtų „išreikšti savo poziciją dėl abortų nepriimtinumo“.

Iki šiol Lenkija gavo apie 10 milijonų vakcinos dozių iš keturių gamintojų – „Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte