Lenkijoje palaidota raketos sprogimo auka

ŠaltinisAFP-BNS

Lenkijoje šeštadienį įvyko vienos iš dviejų anksčiau šią savaitę įvykusio raketos sprogimo aukos laidotuvės; manoma, kad incidentas, kai raketa nukrito į viename kaime netoli Ukrainos sienos, buvo nelaimingas atsitikimas.

Varšuva ir NATO teigė, kad sprogimą greičiausiai sukėlė Ukrainos oro gynybos raketa, paleista siekiant atremti Maskvos ataką, tačiau pabrėžė, kad galiausiai atsakomybė tenka Rusijai, vasarį užpuolusiai savo kaimynę.

Antradienį Pševoduvo kaime, esančiame maždaug už 6 km nuo Ukrainos sienos, nugriaudėjus sprogimui, žuvo du vietos grūdų džiovyklos darbuotojai.

62 metų Boguslawas Wosas (Boguslavas Vosas) buvo palaidotas vietos kapinėse. Jo laidotuvėse dalyvavo šeimos nariai ir draugai, kaimo gyventojai, kariai, Lenkijos ir Ukrainos pareigūnai.

„Šis žmogus nebūtų tapęs auka, jei ne šis žiaurus karas“, – per laidotuves sakė provincijos gubernatorius Lechas Sprawka (Lechas Spravka).

„Ši auka yra taikos kvietimas visam pasauliui“, – pridūrė jis. Pareigūną cituoja Lenkijos naujienų agentūra PAP.

Taip pat kalbėjo B. Woso sūnus, kuris pabrėžė savo velionio tėvo gerumą ir prisiminė, kaip jis padėjo pabėgėliams, užplūdusiems Lenkiją po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą.

Po raketos sprogimo Lenkijoje, NATO narėje, iš pradžių buvo nuogąstaujama dėl pavojingos Ukrainos ir Rusijos karo eskalacijos.

Sprogimo aplinkybės tebetiriamos.

Kito žuvusiojo – 60 metų Bogdano Ciupeko – laidotuvės vyks sekmadienį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte