Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

ŠaltinisREMIX NEWS

Prieš grįždamas į Lenkijos politiką, buvęs Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas gavo aiškią eurokratų institucijos užduotį. Jo užduotis yra nuversti dabartinę konservatyviąją vyriausybę ir paruošti Lenkiją stojimui į euro zoną, pirmiausia prisijungiant prie VKM II sistemos.

Praėjusią vasarą atrodė, kad nuversti vyriausybę gali pavykti per gatvės protestus dėl diskusijų apie abortus. Šiems protestams pritarė visos opozicinės partijos, o juos ketinta sustiprinti blokuojant Lenkijai skirto ES atsigavimo fondo lėšų skyrimą.

Protestai nurimo, nes jie neįdomūs daugumai gyventojų, tačiau ES lėšų blokavimas vis dar yra darbotvarkėje, net nepaisant Lenkijos vyriausybės pasiekto susitarimo su Europos Komisija. Dabar vis labiau tikėtina, kad Komisija lėšų neskirs iki kitų metų rudenį vyksiančių parlamento rinkimų. Ji tikisi, kad šiuos rinkimus laimės Donaldo Tusko vadovaujama opozicija.

PO lyderiui ne tik nepavyko pasiekti, kad gatvės protestais būtų nuversta dabartinė vyriausybė, bet ir nepavyko užblokuoti Adamo Glapinskio (Adam Glapiński) perrinkimo Lenkijos centrinio banko (NBP) vadovu. Glapińskis yra griežtas Lenkijos prisijungimo prie euro zonos priešininkas ir yra pareiškęs, kad tai niekada neįvyks, kol jis bus NBP vadovas.

Prisijungimas prie euro zonos yra ilga procedūra, apimanti Mastrichto fiskalinių ir monetarinių kriterijų vykdymą. Be to, Lenkijoje reiktų pakeisti ir Konstituciją, kurioje nurodyta, kad Lenkijos valiuta yra zlotas; tam tikriausiai reikėtų net surengti referendumą.

Glapińskis yra griežtas Lenkijos prisijungimo prie euro zonos priešininkas ir yra pareiškęs, kad tai niekada neįvyks, kol jis bus NBP vadovas

Tačiau prisijungus prie VKM II sistemos, pagal kurią zloto kursas euro atžvilgiu yra fiksuotas, tokio pakeitimo nereikėtų, o šalis iš esmės būtų įpareigota greičiau prisijungti prie euro zonos. 

Norint pretenduoti į narystę VKM II, Lenkijos finansų ministrui kartu su Lenkijos centrinio banko vadovu pakaktų kreiptis į Europos centrinį banką (ECB), siūlant nustatyti fiksuotą zloto kursą euro atžvilgiu. Tada centrinis bankas turėtų ginti šią nustatytą vertę, o į vieną ar kitą pusę leistini tik 15 proc. svyravimai.

Štai kodėl D. Tuskas taip nori išstumti J. Glapińskį iš NBP vadovo pareigų ir kodėl neseniai pareiškė, kad asmeniškai pasirūpins, jog J. Glapińskis būtų pašalintas iš NBP.

PO vadovas puikiai žino, kad 65 proc. rinkėjų Lenkijoje nepritaria prisijungimui prie euro zonos. Būtent todėl jis neskelbs, kad siekia įjungti šalį į bendrąją Europos valiutą, tačiau jis yra įsipareigojęs Europos integracijai ir norės vykdyti eurokratų institucijos jam pavestas užduotis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Ar teisingai supratau, kad Donaldas Tuskas gavo urokratų užduotį nuversti dabartinę Lenkijos vyriausybę?
    Ar Europos Sąjunga pavirto į grobuonį, kuris ignoruodamas šalies žmonių palaikymą bando grubiais metodais keisti laisvų ir nepriklausomų šalių vyriausybesm, sustattant į jas savo statytinius, tam kad šie būtų jos nurodymų vykdytojai? Tai konkretus noras pavergti laisvas šalis.

  2. taip ir yra, kaip supratote. O kaip dar kitaip suprasti? Bet Lenkijos taip lengvai neperlaušite, ponai. Čia jums ne bevalių bestuburių užvaldyta nelaimingoji Lietuvėlė.

  3. Kaži kur Tuskas eis senatvėje? Ir kaip jam atrodys toks jo paties nuožmus bandymas sunaikinti savo gimtąjį kraštą? Aišku, kad pagrindinis iniciatorius, kuris siekia sunaikinti Lenkiją – Vokietija, bendras mūsų ir lenkų priešas jau daug šimtmečių. ir Briuselis tikrai veikia įsakytas Maskvos ir Berlyno.

  4. Kiekviena tauta turi savo Judą. Aišku, Lietuvoje šitų judukų ne vienas ir ne du – mums „pasisekė“ 🙂

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte