Lenkija ruošiasi migrantų antplūdžiui iš Kaliningrado

ŠaltinisREMIX NEWS

Trečiadienį Lenkijos vicepremjeras ir gynybos ministras Mariuszas Błaszczakas pranešė, kad Lenkija pastatys laikiną užtvarą prie sienos su Rusijos Kaliningrado eksklavu, kad sustabdytų Afrikos ir Azijos migrantų bangą, kuri artimiausiomis savaitėmis gali bandyti kirsti sieną.

„Atsižvelgdamas į tai, kad Kaliningrado oro uostas tapo atviras skrydžiams iš Artimųjų Rytų ir Afrikos, nusprendžiau imtis priemonių sienos apsaugai sustiprinti. Šiandien pasieniečiai pradės laikinos užtvaros statybos darbus Lenkijos ir Kaliningrado srities pasienyje“, – sakė M. Błaszczakas žurnalistams.

Užtvara pasienyje su Rusijos Kaliningrado anklavu bus antroji Lenkijos pasienyje statoma užtvara, pirmoji šiuo metu baigiama statyti Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje.

Tuo tarpu Lenkijos ir Baltarusijos pasienis tebėra karštas Lenkijos teisėsaugos taškas, nes migrantai ir toliau bando pralaužti sieną ir patekti į Lenkijos teritoriją.

Atsižvelgdamas į tai, kad Kaliningrado oro uostas tapo atviras skrydžiams iš Artimųjų Rytų ir Afrikos, nusprendžiau imtis priemonių sienos apsaugai sustiprinti

Lenkijos sienos apsaugos tarnyba pranešė, kad pirmadienį sieną iš Baltarusijos į Lenkiją bandė kirsti 148 užsieniečiai, o antradienį – 124 užsieniečiai. Šie masiniai mėginimai patekti į Lenkiją buvo didžiausias bandymų kirsti sieną skaičius per vieną dieną per pastaruosius mėnesius.

Lenkijos sienos apsaugos tarnyba nurodė, kad tarp užsieniečių buvo Irako, Sirijos ir Kongo piliečių, o prieš porą dienų sienos apsaugos tarnyba pranešė, kad per dieną sieną neteisėtai kirsti bandė 130 žmonių. Per pastarąjį mėnesį Pasienio apsaugos tarnyba užregistravo 2 500 migrantų iš Baltarusijos bandymų kirsti sieną.

Migrantai taip pat bando pasinaudoti Lenkijos upių sistema, kad patektų į Lenkiją. Vienas iš tokių pavyzdžių – 37 migrantų, daugiausia iš Egipto ir Kongo, bandymas perplaukti Švisločiaus upę naudojant pontonus. Lenkijos pasienio apsaugos tarnybos duomenimis, migrantus rėmė Baltarusijos žvalgybos tarnybos.

Lenkija pasienyje pastatė plieninę užtvarą, tačiau ši užtvara nesiekia šalies upių. Šiuo metu įrengiama elektroninė užtvara. Vidaus reikalų viceministras Maciejus Wąsikas neseniai pareiškė, kad pirmoji 35 km ilgio elektroninės užtvaros atkarpa bus baigta po lapkričio 11 d., o iki lapkričio pabaigos užtvara bus visiškai baigta.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte