Lenkija reikalaus Europos Komisijos ištirti „Gazprom“ manipuliacijas

ŠaltinisBNS

Lenkija reikalaus, kad Europos Komisija ištirtų koncerno „Gazprom“, kontroliuojančio visą Rusijos gamtinių dujų eksportą vamzdynais, manipuliavimą energetikos išteklių rinka, dėl kurio dujų kainos Europoje pakilo į neregėtas aukštumas, skelbia Lenkijos radijas, cituodamas vieną aukšto rango šalies diplomatą.

Pasak jo, tai bus viena šio mėnesio pabaigoje numatyto Europos Sąjungos viršūnių susitikimo Briuselyje temų.

Kita vertus, kylančių energijos išteklių kainų problema gali būti iškelta jau spalio 5-ąją, per neformalų ES aukščiausiojo lygio susitikimą Brdo, Slovėnijoje. Lenkijos radijo Briuselyje korespondento teigimu, šį klausimą ketina kelti kelios bendrijos narės.

pastaruoju metu Rusija apribojo dujų tiekimą Europai ir dėl to jų kainos gerokai ūgtelėjo

Prieš kelias savaites daugiau kaip 40 Europos Parlamento narių grupė kreipėsi į Europos Komisiją su panašiu reikalavimu. Parlamentarai atkreipė dėmesį į tai, kad pastaruoju metu Rusija apribojo dujų tiekimą Europai ir dėl to jų kainos gerokai ūgtelėjo, o tai neigiamai atsilieps Europoje tiek dujų, tiek ir elektros vartotojams.

„Dėl to kyla įtarimų, kad „Gazprom“ sąmoningai bando daryti spaudimą Europai, kad ji kuo greičiau pritartų naujojo Rusijos eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą „Nord Stream 2“ įjungimui, pro pirštus žvelgtų į galiojančius ES normas“, – pabrėžė EP deputatų grupė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis