Lenkija: mes ginsime savo suverenitetą žiniasklaidos srityje

Lenkijoje dėmesio sulaukė naujas įstatymo projektas, kuriuo valdančioji „Teisės ir Teisingumo“ partija (PiS) siekia apriboti užsienio šalių kapitalo įtaką žiniasklaidos priemonėms, veikiančioms Lenkijoje.

Anot Lenkijos valdančiųjų, būtina pradėti žiniasklaidos „repolonizaciją“, nes dauguma žiniasklaidos priemonių yra valdoma vokiečių kompanijų. „Mes ginsime savo suverenitetą žiniasklaidos srityje“, – sakė PiS partijos pirmininkas J.Kačynskis. Kiek anksčiau Lenkijos prezidentas A. Duda apkaltino vokiečių kapitalui priklausančią Lenkijos žiniasklaidos priemonę platinus melagingą informaciją apie jį rinkimų metu.

Vyriausybės kritikai teigia, jog tokiu būdu dabartinė valdžia siekia plėsti savo įtaką žiniasklaidoje, pirštu baksnodami į Vengriją, kuri, anot jų, ignoruoja liberalias vertybes ir žiniasklaidos laisvę. Lenkijos kultūros ministras P. Glinskis į tai atsakė, jog situacija šiuo metu yra nenormali, kai „didžioji dalis žiniasklaidos priklauso vienai korporacijai, o ta korporacija dar ir vokiška“. „Tai tikrai nepažeis žiniasklaidos laisvės, nes iki šiol mes matėme dominuojantį užsienio kapitalo monopolį šioje srityje,- tęsė ministras. „Geriau jau lenkiška, nei vokiška“,- sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis