Latvijos Saemas nebetęs civilinės sąjungos priėmimo procedūros

ŠaltinisBNS

Latvijos Saeimos Teisės komitetas antradienį nusprendė nebetęsti ankstesnės sudėties parlamento pradėto darbo dėl civilinių sąjungų įstatymo.

Ši iniciatyva yra susijusi ir su tos pačios lyties asmenų poromis.

Teisingumo ministerijos atstovė Dagnija Palčevska sakė, kad šiuo įstatymo projektu siekiama vykdyti Konstitucinio Teismo sprendimą. Administracinio teismo senatas taip pat nusprendė, kad kol nėra priimtas toks įstatymas, šeimos savo statusą gali įregistruoti Administraciniame teisme, bet tokiam procesui reikia daug valstybės išteklių ir tai nėra veiksmingiausias būdas situacijai išspręsti.

Paklausta, ar įstatymo projektas atitinka konstituciją, D. Palčevska sakė, jog konstitucija numato visų šeimų apsaugą.

Ji pažymėjo, kad valstybei nėra galimybių nevykdyti Konstitucinio Teismo sprendimo.

2020 metų lapkritį Konstitucinis teismas nusprendė, kad tos pačios lyties šeima taip pat turi teisę tikėtis vaiko priežiūros atostogų, suteiktų naujagimio motinos sutuoktiniui. Tuo pat metu jis pripažino, kad valstybė privalo saugoti ir remti visas šeimas, įskaitant tos pačios lyties asmenų šeimas. Įstatymų leidėjams tai pavesta įgyvendinti iki šių metų vidurio. 

2020 metų lapkritį Konstitucinis teismas nusprendė, kad tos pačios lyties šeima taip pat turi teisę tikėtis vaiko priežiūros atostogų, suteiktų naujagimio motinos sutuoktiniui

Parlamento darbo grupė ieškojo sprendimų, kaip užtikrinti tokią apsaugą.

Anksčiau Saeimos Etikos komitetas taip pat atmetė iniciatyvą dėl visų šeimų teisinės apsaugos, kuria raginta pripažinti ne santuokoje gyvenančias šeimas ir užtikrinti jų socialinę apsaugą.

Ankstesnės sudėties parlamentui nesugebėjus priimti įstatymo projekto dėl civilinės sąjungos, spalio 27 dieną Saeimai buvo pateikta iniciatyva dėl visų šeimų teisinės apsaugos, visuomeninių pasiūlymų portale Manabalss.lv surinkusi daugiau kaip 23 tūkst. parašų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte