REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Latvija uždraudė stačiatikių mišių transliacijas

ŠaltinisCNE

Latvijos valstybinis transliuotojas atsisako transliuoti stačiatikių pamaldas. Draudimą įvedė po to, kai vienuolės meldėsi už Rusijos patriarchą Kirilą.

Transliuotojas LTV maldą už Kirilą aptiko įrašinėjant stačiatikių pamaldas Rygos Švenčiausiosios Trejybės Sergijaus vienuolyno filiale Valgundoje, rašo portalas Jauns. Malda už Rusijos patriarchą yra prieštaringai vertinama dėl jo paramos Rusijos invazijai į Ukrainą.

Reaguodama į tai, LTV nusprendė nutraukti visų Stačiatikių Bažnyčios pamaldų transliacijas. Pasak LTV vyriausiosios redaktorės Sigitos Rokės, malda už Kirilą prieštarauja ne tik LTV vertybėms, bet ir redakcijos pozicijai, rašoma LTV interneto svetainėje.

“Kategoriškai smerkiame Rusijos karą Ukrainoje. Todėl manome, kad šiuo metu visiškai nepriimtina toliau transliuoti stačiatikių pamaldas, kuriose galima išgirsti maldas už patriarchą Kirilą.”

Roka pabrėžia, kad transliuotojas nėra kategoriškai nusistatęs prieš stačiatikius. “Mes jokiu būdu nedraudžiame stačiatikiams praktikuoti savo religijos. Mes gerbiame visas religijas. Bet kuriuo atveju tai nereiškia, kad kažkuriuo metu nustosime transliuoti ekumenines pamaldas ar panašiai.”

Latvijos universiteto teologijos fakultete dirbantis Nikita Andrejevs sako, kad teoriškai patriarcho paminėjimas per pamaldas yra privalomas.

Latvijos Stačiatikių Bažnyčia tik atsakė, kad, matyt, įvyko klaida, rašo Dagens. Tačiau Latvijos universiteto teologijos fakultete dirbantis Nikita Andrejevs sako, kad teoriškai patriarcho paminėjimas per pamaldas yra privalomas. Vis dėlto N. Andrejevs pabrėžia, kad yra vietos išimtims. “Viena, kad bažnyčia pamini patriarchą per pamaldas. Kitas dalykas, žinoma, yra ryšys su Maskva, kuris gali išlikti ir neminint patriarcho”.

Teologas mano, kad Latvijos Stačiatikių Bažnyčiai nepavyko įtikinti visuomenės, kad ji nėra susijusi su Maskva ir jos agresija, sako jis LTV.

Vis dėlto jam gaila stačiatikių. “Blogiausia visame šiame procese yra tai, kad paprasti žmonės, nepriklausomai nuo to, kuo jie politiškai tiki ir panašiai, mes juos visus sugrupuojame į vieną dėžę.”

LTV transliavo keturių didžiausių šalies krikščioniškų bažnyčių religines apeigas: baptistų, liuteronų, katalikų, stačiatikių ir baptistų. Po vasario 24 d. transliuotojas gavo patvirtinimą, kad jokių patriarcho Kirilo minėjimų nebus. Tačiau šis įvykis rodo, kad to garantuoti negalima, todėl transliuotojas nusprendė sustabdyti stačiatikių pamaldas savo transliavimo programoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte