REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kūrėjo meilė beribė, nesvarbu kaip atrodome – įžymybės irgi kenčia dėl grožio

Supermodelis Linda Evangelista – devintojo dešimtmečio įžymybė – atskleidė, kad po kosmetinės chirurgijos procedūros ji buvo „žiauriai subjaurota” ir dėl to turi psichikos sveikatos problemų.

Savo šlovės viršūnėje modelis kartą šmaikštavo, kad už mažiau nei 10 000 JAV dolerių per dieną neišliptų iš lovos. Ji filmavosi George’o Michaelo (Džordžo Mikailo) muzikiniame vaizdo klipe ir nuolat buvo apibūdinama kaip viena gražiausių pasaulio moterų.

Tačiau prieš penkerius metus 56-erių metų moteriai buvo atlikta riebalų mažinimo procedūra ir ji patyrė retą komplikaciją, dėl kurios riebalų ląstelių ne sumažėjo, o padaugėjo.

„Tai… paliko mane visam laikui deformuotą net po dviejų skausmingų, nesėkmingų korekcinių operacijų”, – sakė ji savo „Instagram” sekėjams.

„Likau, kaip apibūdino žiniasklaida, „neatpažįstama”, pasakojo ji.

„Tai mane įstūmė į gilios depresijos, gilaus liūdesio ir savigraužos ratą. Per šį procesą tapau atsiskyrėle.”

Katie Piper / Twitter nuotr.

Instagramo žinutę pamėgo daugiau nei 130 000 žmonių, ji sulaukė daugybės palaikymo žinučių iš kolegų supermodelių ir garsenybių.

Tarp paspaudusių „patinka” buvo ir Katie Piper (Keiti Piper), kuri supranta, ką reiškia būti nepaprastai gražiai, o paskui susižaloti. Ji yra išgyvenusi siaubingą buvusio vaikino išpuolį rūgštimi, nuo kurio ji vos nenumirė, o veidas ir kaklas buvo smarkiai apdeginti.

Po šios patirties Katie tapo išskirtine moterimi, dabar ji yra televizijos laidų vedėja, kitų žmonių sužalota išvaizda gynėja ir įkvepiančių knygų rašytoja. Ji taip pat yra krikščionė, kuri tikėjimo dėka atsitiesė nuo nevilties ir pakilo nuo savižudybės slenksčio, kai kankinama gulėjo ligoninės lovoje. Jos atsivertimą paskatino pokalbis su slaugytoja apie Dievą, o tuomet ji pirmą kartą pasimeldė.

Galime užjausti abi moteris, nes visi, nesvarbu, ar esame stulbinamai gražūs, ar ne, jaučiame spaudimą atrodyti patraukliai. Kas iš mūsų to nori? Dažnai dėl to kaltiname tai, kas yra už mūsų ribų – gražius atvaizdus, kuriuos matome žurnaluose, arba spaudimą iš vyrų, kurie per daug vertina fizinius dalykus.

Bet ar tai tikroji priežastis? Kas yra šių jausmų šaknys? Giliai mumyse glūdi poreikis patikti, žavėtis ir dažnai būti geidžiamiems. Mūsų sekso apsėstoje kultūroje šie poreikiai stipriai persipina su poreikiu būti mylimiems. Dažnai manome, kad jei atrodysime geriau, mūsų partneriai mus labiau mylės arba pagaliau rasime vyrą, su kuriuo galėsime gyventi. Gera išvaizda kartais gali atnešti ir materialinės naudos, šlovės bei turtų, bet ar jie svarbiausi?

Ir iš tiesų, kai atrodome geriausiai, dažnai sulaukiame daugiau dėmesio. Tačiau trumpai pažvelgus į gražiausių pasaulio moterų santykių istoriją paaiškėja, kad nors jų gali trokšti milijonai, jos nebūtinai yra mylimos. Dėmesys, kurio sulaukiame dėl savo išvaizdos, dažniausiai yra paviršutiniškas ir beprasmis – tai nėra meilė.

Nickas Vujicic / Twitter nuotr.

Tai nereiškia, kad būti negražiais gali būti lengva arba kad senatvės ir „išvaizdos praradimo” skausmo nebūna. Tai tik reiškia, kad, kaip ir visi sunkumai, jie gali padėti mums įsigilinti į save ir padėti išsiaiškinti, ko iš tikrųjų norime gyvenime, ir kas mums teikia ramybę.

Tie, kurie nepasižymi tradiciniu fiziniu grožiu, gali rasti meilę. Katie Piper, nepaisant randų, ištekėjo ir sukūrė šeimą bei pasakojo, kad po užpuolimo tapo geresniu žmogumi. Motyvacinis kalbėtojas ir krikščionis Nickas Vujicic (Nikas Vujičičius) gali būti neįgalus ir neturėti įprasto kūno, tačiau jis taip pat yra mylimas.

Dar svarbiau yra žinoti, jog esame mylimi Dievo. Mūsų Kūrėjo meilė beribė, nesvarbu kaip atrodome, kad ir kiek laiko būtume išleidę kosmetikai ir grožio procedūroms, esame jo mylimi. Kad ir kokie būtų mūsų fiziniai bruožai, „žmonės sprendžia pagal išorę, o Viešpats žiūri į širdį”.

Ši eilutė mums primena, kad iš tikrųjų svarbiausia yra Dievo meilė, veikianti mumyse, o ne materiali išorė.

Galbūt ateityje ateis laikas, kai būsime patenkinti tuo, kaip atrodome natūraliai, ir tuo, kaip mus myli Dievas bei aplinkiniai žmonės, kad mintis apie medicininę procedūrą, kuria bandytume pagerinti savo išvaizdą, atrodys neįmanoma.

Iki tol mūsų išvaizdos pasikeitimai senstant, besikeičiančios kūno formos ar liga gali labai paveikti mūsų savijautą. Išeitis – ieškoti daugiau Dievo meilės ir atsižvelgti į didžiausią Jo rūpestį – mūsų širdimi.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte