Kunigui Aloyzui Volskiui JAV mesti įtarimai nepasitvirtino

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas praneša, kad kunigui Aloyzui Volskiui Jungtinėse Amerikos Valstijose mesti įtarimai nepasitvirtino. Kunigas buvo apkaltintas nepilnamečio išnaudojimu Detroito arkivyskupijoje.

Vilniaus arkivyskupiją pasiekė pranešimas, kad Tikėjimo mokymo kongregacija, gavusi Detroito arkivyskupijos atlikto išankstinio tyrimo dėl kun. Aloyzo Volskio medžiagą, patvirtino išvadą, jog įtarimai kunigui nepasitvirtino.

Po Mičigano valstijos prokuroro atlikto vertinimo buvo atsisakyta pradėti baudžiamąjį persekiojimą dėl įrodymų trūkumo.

Nei Vilniaus arkivyskupija, nei Telšių vyskupija panašaus pobūdžio skundų dėl šio kunigo nebuvo gavusi.

Kunigas Aloyzas Volskis grįžta į aktyvią kunigišką tarnystę. Kol kas kunigas paskyrimo į konkrečią parapiją neturi.


Asmenys, turintys pagrįstos informacijos ar patys patyrę seksualinę prievartą Bažnyčioje, būdami nepilnamečiai ar pažeidžiami asmenys, yra kviečiami kreiptis į vyskupijose paskirtus tyrėjus bei teisėsaugos institucijas.

Vilniaus arkivyskupijoje kreiptis kviečiama el. paštu tyrimas@vilnensis.lt.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

20 KOMENTARAI

 1. Atrodė, kad Laikmetis jau nepaskelbs, nors net bedieviški laikraščiai paskelbė prieš kurį laiką…
  Kas dabar kompensuos kunigui gero vardo sužalojimą? Kas pasirūpino, kad per visą ,,tyrimo“ laiką jis turės už ką gyventi?
  Su kokiu pasiskonėjimu buvo info viešinama, net arkivyskupas online kalbėjo, žurnalistai čiulbėjo. Dabar gi visi pasitenkina perspausdinti ,,raštą“.
  Ačiū Dievui, kad nepasitvirtino.

 2. Tik pasirodžius kaltinimams misijonieriui kun.Aloyzui Volskiui (kurį teko pažinoti kaip dorą Ganytoją nuo Detroito parapijos laikų) buvo aišku, kad veikia ta pati gender/liberastų grupė, kurie nebe pirmą kartą bando šantažuoti LT katalikų dvasininkus, kad nutildytų Juos skelbti “nepatogią” Evangeliją!
  Iš kelių tūkstančių pasaulyje apkaltintų katalikų dvasininkų, tik ~360 atvejai buvo tikri!
  Tai liūdna ir nepateisinamas nei vienas jų padarytas nusikaltimas, tačiau tai kvietimas budėti visiems ir neskubėti pasmerkti žiniasklaidos kaltinamų kunigų, kol nėra aiškių faktų ir įrodymų!
  “Neteiskite, kad patys nebūtumėte nuteisti” (Mt7,1-5)

 3. visems aišku, kad tokie kaltinimai dažnai (nors ne visada) būna iš piršo išlaužti, siekiant apjuodinti kunigus.

 4. Ar yra bent manoma, kad nekaltai apšmeižtam žmogui turėtų būti atlyginama. Aukos prisiteisia milijonus už seniai patirtus skausmus. Šiuo atveju auka yra kunigas. Ar jo kaltintojai toliau nebaudžiami ieškos naujo grobio ?
  O kunigo Aloyzo laikysena buvo ori. Jis, kaip ir Kristus į Piloto klausimą, kas yra Tiesa, atsakė tyla. Stiprybės Jam, atlaikius patirtą išbandymą.

  • nu matot kaip čia yra: jusu supuvusiam pasaulyje yra nekaltumo prezumpcija… o pas mane kitaip, atėjai, paskundei, o aš iš kart capt kunigą, sakau broli kol kas laisvas kol tirsim, eik dirbk ka nori, gyvenk kaip nori, mes kol kas tavimi netikime… sventa tiesa, mes mylim artima kaip save :))

 5. Palaikys savo kunigą? Ar paspirs koja kaip visada. Čia ne Neliečiamasis. Neliečiamųjų nusikaltimai neviešinami. Dvi klasės. O sako, kad viena Bažnyčia. Melas, mobingas, gobšumas.

 6. O kas pasakys kodel telsiu vyskupijos kunigas Volskis, tarnauja ne savo, Telsiu vyskupijoje, bet Vilniaus vyskupijoje???
  Kodel po paskyrimo „uzjuriuose'“ jis nesugrizo i savo telsiu vyskupija???

 7. Pasimelskime už kunigus, pasimelskime už pasauliečius. Gerumas ir meilė turi nugalėti. Mažai praktikuojame maldą. Bet būtina gyventi kiekvienam tiek kunigams, tiek pasauliečiams atleidimu vienas kitam. Tėvas Stanislovas teigė, jog žmonės nustojo mąstyti, juos reikia to išmokyti. Mes turime nušviesti, praskaidrinti gyvenimą. Kokios šviesios mintys gerb. Tėvo Stanislovo. Tai reiškia turime mokytis, išmokti, suprasti, mylėti. Meilė ir malda nugali viską.

 8. Pavardė ir ta šalis man primena Kauno žaizdas, kunigus O. Volskį ir Šmerauską. 2 kunigai, 2 gyvenimai ir darbai. Kokie darbai O. Volskio ir kokie Šmerausko. Ir kokie gyvenimai? Marijos radija, tremtis Norvegijoj ir 2X Lenkijoj ir niolika metų Čikagoje ir Toronte. Kas vyksta kardinole? Nebijai Dievo teismo?

 9. Tas Vyšniauskas? Toks pats prisitaikėlis kaip ir jo draugelis vitulskis. Kitais metais efka duos geram družokui makaronščikui riebią parapiją. Nepotizmas ir šaikos valdo. Dar nesupratot?

  • Nerijaus draugelis Volskis Oskaras, va taip. Pabrinkio Micka, cia tokie idomus rysiai ir kontaktai, svogeriai.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte