Kunigų konferencijoje aptarta pagalba sinodiniams susitikimams

Lapkričio 10-ąją Kauno arkivyskupijos kunigai rinkosi į eilinę nuolatinio ugdymo konferenciją, kurioje aptartos Sinodinio kelio teminių susitikimų organizavimo bei kitos dabarties sielovados aktualijos.

Lapkritį Bažnyčiai meldžiantis už mirusiuosius, šį susirinkimą kunigai pradėjo malda Kauno arkikatedroje už iškeliavusius pas Viešpatį arkivyskupijos dvasininkus. „Į šią Eucharistiją mus subūrė iškeliavusieji“, – sakė arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, pakviesdamas prisiminti ir padėkoti už mirusių brolių tarnystę.

malda už mirusiuosius – tai ir mąstymas apie mirtį bei save pačius.

Išminties knyga primena, kad apie mirtį turime kalbėti ir kaip apie apyskaitą dėl savo gyvenimo laiko naudojimo bei teisingumo momentą. Ši išmintis, pasak ganytojo, tinka ir atliekantiems dvasinį vadovavimą, kuriame labai svarbi pagalba ir pagarba kiekvienam sutinkamam žmogui.

Kunigams pristatyta ką tik parengta pirmojo – lapkričio – sinodinio susitikimo tema „Kelionės bendrakeleiviai“ ir jam parengta medžiaga, kuri nuo lapkričio 15 d. bus prieinama ir internete.

Šiai temai parinktas Dievo žodis – pasakojimas apie gailestingąjį samarietį iš Evangelijos pagal Luką (10, 29–37) tuo atkreipiant dėmesį pamąstyti, kas yra mūsų bendrakeleiviai Bažnyčioje šiandien, kurių galbūt ir nėra artimiausioje parapijų aplinkoje.

Pastebėta, jog sinodinių susitikimų grupelės galėtų būti ne tik iš jau veikiančių parapijoje maldos ar kitų grupių – patariama rengti ir atvirus susitikimus aktyviai neįsitraukusiems į parapijų veiklas.

Bandom, leidžiamės į nuotykį, turėtų būti įdomu! (Kęstutis Kėvalas)

Pasak ganytojo, vėliau jau sinodiniuose grupelių susitikimuose svarbus „klausymosi menas“ – kunigai tampa tokiais pat dalyviais ir sudaro galimybę atviram žmonių dalijimuisi.

Per Kristų Visatos Valdovą (Kristų Karalių) lapkričio 21-ąją kunigai bei parapijų tikintieji kviečiami į arkikatedros paskelbimo bazilika 100 metų jubiliejaus užbaigimą, kuriame dalyvaus ir apaštališkasis nuncijus, Lietuvos vyskupai.

Kauno arkivyskupijos informacija

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

11 KOMENTARAI

  1. Klausymo meno temą pratęsdamas, norėčiau pridėti ir savo trigrašį:
    labai būtų naudinga evangelizacijai, jei kunigai pradėtų organizuoti susitikimus su miestiečiais ar kaimiečiais ne bažnyčiose, bet kitose viešose erdvėse (kultūrnamiai, universitetų salės, konferencijų centrai, koncertai ir pan.). Temos nebūtinai turėtų būti giliai religinės. Pradžioje užtektų ir bendražmogiškų temų apie šeimą, vaikų auklėjimą, psichologiją (vienatvė, depresija, perdegimas). Galima pasimokyti is amerikiečių protestantų Lyderystės konferencijų, kviečiant pačius įvairiausius lektorius, kurie papildo mūsų tikėjimą ir įkvepia pasitikėjimo.
    Tik nuo to atsispirdami galėtume pradėti judėti link evangelizacijos ir žmonių, ypač jaunimo pritraukimo link Dievo.
    Vyksta kova su piktuoju ir bažnyčia privalo susitelkti atkovojant sielas nuo piktojo bei jas patraukiant link savęs. Dabar tas laikas, kai reikia padėti į šalį savo kunigo įvaizdį (būtent įvaizdį, t.y kas ką pagalvos apie mane…) ir pulti gelbėti tėvyne tikrais darbais.
    Tai tiek patarimų sinodiniam keliui 🙂

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis