Kultūros ministerija nutraukė sutartį dėl ministro S. Kairio kabineto baldų įsigijimo

ŠaltinisBNS

Laikmetis.lt anksčiau skelbė, kad Kultūros ministro Simono Kairio kabinetui baldus už daugiau kaip 11 tūkst. eurų gamino partiečio įmonė. Kultūros ministerija pranešė, jog nutraukė ministro kabineto baldų įsigijimo sutartį su įmone „Joniškio baldai“.

„Ministerijos kanceliarija mane informavo, kad abi šalys pasirašė susitarimą nutraukti sutartį“, – BNS ketvirtadienį patvirtino ministras.

11 tūkst. eurų vertės baldų gamybos sutartis nutraukta žiniasklaidai paskelbus, kad neskelbiamos apklausos būdu pirkimą laimėjusios įmonės „Joniškio baldai“ vadovas yra ministro bendrapartietis, Liberalų sąjūdžio Joniškio skyriui priklausantis politikas Kęstutis Tautvaišas.

Ministras dar trečiadienį tvirtino, kad sutarties nutraukimas inicijuojamas siekiant išvengti tolesnio šios temos eskalavimo, tačiau atmeta bet kokias sąsajas dėl galimos įtakos pirkimams, pabrėždamas, kad pirkimų dalyviai neturi nurodyti savo akcininkų ar vadovų priklausymo partijoms.

„Tai nereiškia, kad mes nesijaučiame teisūs, bet man gaila tų sprendimų, dėl kurių reikia daugiau laiko skirti, o turime atsakinėti į vienokius ar kitokius klausimus, kurie yra iškilę“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

„Joniškio baldų“ direktorė, K. Tautvaišo sutuoktinė ir įmonės direktorė Danguolė Tautvaišienė BNS trečiadienį teigė, jog sutartį įmonė nutraukia taip pat siekdama atsikratyti galimos reputacinės žalos, nors pirkimą laimėjo sąžiningai. 

Ministerija patvirtino, kad apklausus tris įmones, „Joniškio baldai“ pasiūlė mažiausią kainą pagaminti baldus pagal dizainerių parengtą projektą.

D. Tautvaišienė tikino, kad iki dalyvavimo pirkime nežinojusi, jog kultūros ministerijai vadovauja vyro bendrapartietis, o įmonė yra gaminusi baldus ministerijai dar 2013-aisiais, kai laimėjo konkursą vadovaujant tuometiniam Darbo partijos atstovui Šarūnui Biručiui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte