Kuba tapo pirmąja valstybe, pradėjusia nuo COVID-19 skiepyti vaikus nuo dvejų metų

ŠaltinisAP-BNS

Kuba ketvirtadienį pirmoji pasaulyje pradėjo skiepyti nuo COVID-19 vaikus nuo dvejų metų.

Šalis pradėjo masiškai skiepyti 2–10 metų vaikus, sveikatos apsaugos pareigūnams paskelbus, kad vietos gamybos skiepai yra saugūs mažiems vaikams.

„Mūsų šalis neleistų net minimaliai rizikuoti [vaikų sveikata], jei nebūtų įrodyta, kad vakcinos [jiems] saugios ir itin veiksmingos“, – viename skiepijimo centre naujienų agentūrai AP sakė Vedado universitetinės ligoninės direktorė Aurolis Otano (Aurolis Otanjo).

Pasak jos, plintant pandeminio koronaviruso delta atmanai daugėja jauniausių žmonių užsikrėtimo atvejų, todėl Kubos mokslo bendruomenė nusprendė atlikti „vakcinos klinikinius bandymus“ ir ji buvo patvirtinta vaikams.

Universitetinė ligoninė tikisi paskiepyti maždaug 300 2–5 metų vaikų. 5–10 metų vaikai skiepijami mokyklose.

Ankstesnėmis savaitėmis Kuboje pradėti skiepyti 11–18 metų paaugliai. Pagal planą jie turi būti paskiepyti dviem vakcinos „Soberana 02“ dozėmis ir viena vakcinos „Soberana Plus“ doze, kaip ir suaugusiųjų atveju.

Kuboje nesibaigia COVID-19 protrūkis, kone sužlugdęs šalies sveikatos priežiūros sistemą. Tokios provincijos kaip Matansasas, Sjego de Avila ir Sjenfuegosas sulaukė paramos iš kitų šalies regionų gydytojų ir tarptautinių donorų.

Be dviejų vakcinų „Soberana“ Kuba dar yra sukūrusi vakciną „Abdala“.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šalyje užregistruoti 776 125 COVID-19 atvejai ir 6 601 mirties nuo šios ligos atvejis.

Birželio mėnesį Kinijos priežiūros institucijos leido naudoti vakcinas „Sinovac“ ir „Sinopharm“ 3–17 metų vaikams. Jungtinės Valstijos ir daugelis Europos šalių šiuo metu leidžia skiepyti vaikus nuo 12 metų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis