REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Krikščionys dažniau nei kiti įsivaikina, atskleidžia tyrimas

Naujas tyrimas parodė, kad šeimos, kurios įsivaikina arba tampa globėjais, dažniau „klesti“ nei tos, kurios to nedaro. Ypač aktyviai šioje srityje reiškiasi krikščionys, kurie, palyginti su netikinčiaisiais, rodo didesnį rūpestį našlaičiais ir pažeidžiamais vaikais.

Ataskaita „Globos ir įvaikinimo sistema JAV: 2025 m. duomenys ir tendencijos“ buvo parengta organizacijos „Christian Alliance for Orphans“ (CAFO) kartu su tyrimų grupe „Pinkston“. Internetinė apklausa atlikta 2025 m. kovo mėnesį, joje dalyvavo 1515 suaugusių amerikiečių, iš kurių 64,9 proc. save identifikavo kaip krikščionis, skelbia „Christian Daily“.

Remiantis surinktais duomenimis, krikščionys įvaikina dvigubai dažniau ir tris kartus dažniau tampa globėjais nei žmonės be religinės tapatybės. Be to, tikintieji aktyviau remia tokias šeimas: 45 proc. aukoja pinigus arba daiktus, 24 proc. dalyvauja savanoriškoje veikloje, o 19 proc. padeda krizę išgyvenančioms biologinėms šeimoms.

Nepaisant aukšto informuotumo lygio, net 78 proc. apklaustųjų prisipažino, kad niekada rimtai nesvarstė galimybės tapti globėjais ar įvaikintojais. Dažniausios atsisakymo priežastys – finansiniai sunkumai (42 proc.), susidomėjimo stoka (28 proc.) ir per mažas gyvenamasis plotas (23 proc.).

Įdomu tai, kad vyrai dažniau įkvepiami artimųjų ar pažįstamų pavyzdžio, kai šie jau yra tapę globėjais ar įvaikintojais. Tuo metu moteris dažniau motyvuoja noras vaikui suteikti mylinčią šeimą. Tyrėjų teigimu, tai rodo, kad siekiant skatinti įsitraukimą, vyrams ir moterims reikėtų taikyti skirtingus motyvacinius metodus.

Vienas iš labiausiai stebinančių tyrimo rezultatų – paneigtas plačiai paplitęs stereotipas apie sunkumus tokiose šeimose. Pasirodo, net 21 proc. globėjų ir įvaikintojų šeimų savo gyvenimą apibūdina kaip „klestintį“, kai tuo tarpu tarp niekada vaikų neglobojusių ar neįvaikinusių žmonių tokių yra vos 7 proc. Tik 4 proc. globojančiųjų mano, kad „patiria sunkumų“, palyginti su 16 proc. kontrolinėje grupėje.

Tyrimas taip pat atskleidė aukštą pasitikėjimo lygį Bažnyčiomis ir religinėmis organizacijomis. Daugiau nei du trečdaliai amerikiečių norėtų, kad Bažnyčios aktyviau įsitrauktų į krizę išgyvenančių vaikų ir šeimų pagalbą. Šios organizacijos laikomos patikimiausiomis vaikų teisių apsaugos srityje.

„Krikščionys atlieka esminį vaidmenį rūpinantis našlaičiais ir remiant pažeidžiamas šeimas, – rašoma ataskaitoje. – Jie ne tik labiau linkę imtis veiksmų, bet ir demonstruoja aukštesnį gerovės lygį.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte