Krikščionių sąjunga: sveikatos įstaigų pertvarka vykdoma ydingai

Krikščionių sąjunga išplatino viešo pranešimą, kuriame reikalauja, kad ES lėšų panaudojimo planai būtų viešai paskelbti, realiai, o ne formaliai aptarti, apsvarstyti, išdiskutuoti su visa medikų bendruomene, pacientų organizacijomis, visuomenės suinteresuotomis grupėmis bei pataisyti.

„Šalies Konstitucija įpareigoja valstybę rūpintis žmonių sveikata ir laiduoti medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Nuo 1996 m. vyksta sveikatos sistemos reformos, jų metu priimta nemažai tikslų nepasiteisinusių, atitolinančių sveikatos paslaugų prieinamumą regionų gyventojams, sprendimų“, – teigiama jame.

„Vienas tokių yra dabar paskelbtas 800 milijonų Europaketas sveikatos sistemai tobulinti. Deja, jį įgyvendinus pinigai bus išleisti likusios valstybinės medicinos įstaigų tinklo regionuose silpninimui“, – sakoma pranešime.

Krikščionių sąjunga primena, kad tai daroma pandemijos sąlygomis ir, neduok Dieve, panašių kitų prognozuojamų galimų iššūkių akivaizdoje, kai elementari išmintis reikalauja stiprinti medicinos įstaigų infrastruktūrą. Jau dabar akivaizdu, kad labiau išplitus infekcijai, smarkiai nukenčia kitų būtinų paslaugų teikimas Vilniaus bei Kauno sveikatos centruose.

Jau dabar akivaizdu, kad labiau išplitus infekcijai, smarkiai nukenčia kitų būtinų paslaugų teikimas Vilniaus bei Kauno sveikatos centruose.

Deja, paskelbtos reformos pasekmė anot pranešėjų – iš esmės medicinines paslaugas koncentruojamos Vilniuje ir Kaune, regionams, visoms kitoms Lietuvos savivaldybėms paliekant tik simbolines funkcijas atliekančias ligonines – be skubios būtinosios pagalbos skyrių, be specialistų ir taip iš esmės  sumažinant kokybiškų sveikatos paslaugų prieinamumą gyventojams. „Panašiu keliu nuėję latviai dabar sunkiai tvarkosi su pandemija“, – pastebima kaimynų situacija.

ligoninė ir prie jos stovi palapinė
Palapinės prie ligoninės / BNS nuotr.

„Valdantieji, prisidengdami noru įsisavinti reklamuojamus 800 mln. Eur, ruošiasi juos  panaudoti ne regioninių daugiaprofilinių ligoninių materialinės bazės, diagnostinės įrangos, naujausių gydymo metodų įdiegimui, specialistų, vidurinio ir jaunesnio medicinos personalo stiprinimui, o atvirkščiai – susiploninimui ar net sunaikinimui. Remdamiesi SAM ministro pažadais, dalis valdžiai lojalių savivaldybių Tarybų, bei merų pasirašinėja tų rajonų gydymo įstaigoms nenaudingas dvigubo pavaldumo sutartis“, – pateikiami argumentai.

„Iš esmės pinigus valdys ministerija, o atsakomybė už rezultatus teks vietinėms Taryboms, kaip įstaigų steigėjams. Yra reali grėsmė, kad pinigai bus išleisti ne Lietuvos specialistų ruošimui, o pritraukimui už mažus atlygimus dirbančių specialistų iš trečiųjų šalių, tuo pačiu savus piliečius verčiant emigruoti“, – įspėja Krikščionių sąjunga.

„Dabartinė valdančioji dauguma tęsia ankstesnės Vyriausybės norėtus įgyvendinti ir visuomenės kritikos susilaukusius projektus. Tie patys SAM, VLK „ekspertai“ savo siekius grindžia tik noru įgyvendinti ES teikiamą finansavimą – „Ar jums nereikia pinigų?“ yra svariausias jų „argumentas“. Jie nutyli, anot partijos, kad ES sveikatos srityje nieko mums primesti negali, mes patys, suderinę su ES komisija, nusprendžiame ką norime daryti. „ES nustato tik bendrąsias kryptis, kuriuose tikrai neparašyta, kad reikia uždaryti kurio nors rajono gydymo įstaigą. Ne pirmas kartas, kai Lietuva, po programų ES patvirtinimo, tikslina savo paramos ES įsisavinimą įgyvendinančias suderinimo programas“, – sako Krikščionių sąjunga.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Ypač krikščioniškos partijos turi atkreipti dėmesį į dehumanizuotą šios reformos pobūdį,į žmoniškumo pamynimą,kuris įsigali visose srityse,tačiau Sveikatos srityje tai jau sėja mirtis.Ir tai reika stabdyti nedelsiant,nes tai prieštarauja žmogaus esmei.Žmoniškumo krizė,kuri jau darosi pavojinga gyvybei ir laikas tam ruošti teisinį atkirtį,o tikintiesiems melstis,kad šis laikmetis baigtųsi.Stabų garbinimo,nužmoginimo metas,kai žmogus verčiamas robotu,o robotas žmogumi.Visiška painiava vertybėse.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte