Krikščionė dainininkė O. Newton-John mirė po dešimtmečius trukusios kovos su vėžiu

Krikščionė dainininkė Olivia Newton-John (Olivija Niuton-Džon), visame pasaulyje išgarsėjusi Sendės vaidmeniu 1978 metų muzikiniame filme „Briliantinas“ („Grease”), po 30 metų trukusios kovos su vėžiu mirė pirmadienį. Jai buvo 73-eji.

O. Newton-John mirė savo rančoje Pietų Kalifornijoje, apsupta šeimos ir draugų, sakoma jos vyro Johno Easterlingo (Džono Isterlingo) pareiškime dainininkės oficialiose socialinės žiniasklaidos paskyrose.

Ne vieną apdovanojimą „Grammy“ turėjusi atlikėja, kurios karjera truko daugiau nei penkis dešimtmečius ir apima tokias populiarias dainas kaip „Physical“, gyvenimo pabaigoje daug laiko skirdavo labdarai. 

Krūties vėžys pirmą kartą jai buvo diagnozuotas 1992-aisiais.

Britanijoje gimusi ir Australijoje augusi žvaigždė daugeliu savo albumų ir koncertų rinko lėšas tyrimams ir ankstyvajai krūties vėžio diagnostikai. Melburne buvo pastatytas jos vardo sveikatos priežiūros centras.

„Man nepatinka sakyti ,kovojo’, – 2018 metų rugsėjį Australijos televizijai „Channel Seven“ sakė O. Newton-John, paskelbusi, kad vėžys jai diagnozuotas trečią kartą. – Man patinka sakyti ,palenkė’, nes ,kovojo’ sukelia nepageidaujamus pyktį ir užsidegimą“, – sakė ji.

Šeimos pareiškime dainininkės mirties priežastis nenurodoma.

Sulaukė sėkmės Anglijoje

Nors Olivia gimė 1948 m. Anglijoje, Olivijos šeima persikėlė į Australiją, kai jai buvo penkeri. O vos pažvelgus į jos biografiją matyti, kokia talentinga ji buvo.

Būdama paauglė, ji laimėjo dainavimo konkursą, o vėliau, 1966 m., sulaukė muzikinės sėkmės Anglijoje. Tačiau tik septintajame dešimtmetyje ji tapo plačiai žinoma Jungtinėse Valstijose.

Jos daina „Let Me Be There” 1973 m. atsidūrė JAV populiariausių hitų dešimtuke. Vėliau daugybė Olivijos Newton-John dainų pateko į pirmąją vietą, įskaitant „I Honestly Love You”, „Have You Never Been Mellow” ir „Please Mr. Please”.

Tačiau daugeliui ji tapo kultine 1978 m. pasirodžiusi filme „Grease”, beprotiškai populiariame kino miuzikle. 29-erių O. Newton-John suvaidino Sandy (Sendę), vidurinės mokyklos mokinę.

Trijose „Grease” hitais tapusiose dainose – „You’re The One That I Want”, „Summer Nights” ir „Hopelessly Devoted To You” – dainavo O.-Newton John.

Toliau ji leido muziką iki pat 80-ųjų, įskaitant pikantišką dainą „Physical” bei vaidino filmuose ir televizijoje.

Tikėjimas padėjo įveikti gyvenimo negandas

Nors krikščionė O. Newton-John sulaukė daug sėkmės savo gyvenime, prieš mirtį ji patyrė ir nemažai tragedijų. Būtent tikėjimas padėjo jai įveikti visus sunkumus ir nuopuolius.

Dešimtajame dešimtmetyje gydytojai dainininkei diagnozavo krūties vėžį. Tai iš tiesų pastūmėjo krikščionių įžymybę gyvenime teikti pirmenybę tikėjimui ir šeimai.

2005 m. jos vaikinas Patrickas McDermottas (Patrikas Makdermotas) dingo žvejodamas prie Kalifornijos krantų. Niekas jo taip ir nerado, o šis nerimą keliantis dingimas įžymybę kamavo daugelį metų.

„Labai sunku su tuo gyventi, – paaiškino ji. – Tai turbūt sunkiausias dalykas, kurį esu patyrusi, o esu išgyvenusi daugybę dalykų.”

Kova su vėžius

Olivia Newton-John kova su vėžiu buvo daugiau nei 30 metų trukę „amerikietiški kalneliai”. Dešimtajame dešimtmetyje ji įveikė vėžį, bet 2017 m. liga vėl sugrįžo, o 2020 m. – pasikartojo dar kartą. Tačiau net ir sirgdama bei jausdama nežinomybę Olivia rėmėsi tikėjimu ir gyveno geriausią savo gyvenimą.

„Klausykite, manau, kad kiekviena diena yra palaiminimas, – sakė ji, sulaukusi 72 metų. – Niekada nežinai, kada baigsis tavo laikas; visi turime ribotą laiko kiekį šioje planetoje, ir už tai turime būti dėkingi.”

kiekviena diena yra palaiminimas.

Kiekvieno kelionė šioje žemėje apima tam tikrą skausmą, kančią ir nelaimes. Ir nors kova su vėžiu tikrai nėra tai, ko Olivia Newton-John kažkam linkėtų, prieš mirtį ji įžvelgė ligoje palaiminimą, susijusį su kančia. Dievas dainininkės skausmui suteikė prasmę.

„Aš į tai žiūriu kaip į savo gyvenimo kelionę. Ji suteikė man tikslą bei daug ko išmokė apie užuojautą, – sakė ji. – Tai buvo dovana. Niekam kitam to nelinkėčiau, bet man tai buvo svarbu mano gyvenime”.

Galime leisti, kad išbandymai mus nutolintų nuo Dievo arba priartintų prie Jo. Ir tikrai, atrodo, kad Olivija išmoko atiduoti savo likimą Viešpačiui. Tiesą sakant, atsidavimas yra pagrindinė jos dainos „Let Go Let God” iš 2010 m. albumo „Grace and Gratitude” tema.

„Olivia Newton-John (73 m.) šį rytą ramiai mirė savo rančoje Pietų Kalifornijoje, apsupta šeimos ir draugų”, – rašė Johnas Easterlingas savo žmonos socialinių tinklų paskyrose, prašydamas gerbti šeimos privatumą. – Olivia daugiau nei 30 metų buvo pergalės ir vilties simbolis, dalydamasi savo kelione su krūties vėžiu”.

Be savo vyro Olivija turi 34 metų dukrą Chloe Lattanzi.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte