Konstantinopolio patriarchato bendruomenės Lietuvoje minėjo šv. Velykas

ŠaltinisORTODOKSAS

Visoje Lietuvoje daugybė Visuotiniam (Konstantinopolio) patriarchatui priklausančių krikščionių ortodoksų (stačiatikių) tikinčiųjų praėjusį savaitgalį dalyvavo šv. Velykų pamaldose, praneša Ortodoksas.lt.

Patriarchato dvasininkai su bendruomenėmis meldėsi naktį ir ryte Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Anykščiuose ir Obeliuose (Rokiškio raj.).

Pamaldos vyko lietuvių, ukrainiečių, baltarusių, bažnytine slavų kalbomis, kai kuriose pamaldose skambėjo intarpai graikų k.

„Ko gero, pirmą kartą Lietuvos istorijoje ukrainiečių ortodoksų bendruomenė galėjo švęsti Velyknakčio pamaldas ukrainiečių kalba, o baltarusių bendruomenė – baltarusių kalba”, – pasidžiaugta pranešime.

„Nors Visuotinio Konstantinopolio patriarchato bendruomenė dar neturi savo maldos namų, pastatus pamaldoms suteikė Romos katalikų, evangelikų liuteronų, evangelikų reformatų bendruomenės bei buvusio Lukiškių kalėjimo nuomininkai, taip pat A. Baranausko ir A. Vienuolio muziejus, už ką mūsų bendruomenė labai dėkinga”, – sakoma jame.

Taip pat priduriama: „Žinoma, Bažnyčia yra ne pastatas, o žmonės – ir labai malonu, kad pas mus ji auga ir tvirtėja, pastatyta ant tvirto Visuotinio patriarchato pamato”.

Informuojama, kad šiuo metu Visuotinio Konstantinopolio patriarchato bendruomenėje Lietuvoje tarnauja 7 kunigai ir 1 diakonas, patriarchato tikintieji yra išsisklaidę po įvairius Lietuvos miestus, tačiau kas sekmadienį pamaldos vyksta tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – kitus miestus kunigai lanko periodiškai.

Visuotinis Konstantinopolio patriarchatas – tai Ortodoksų (Stačiatikių) Bažnyčios dalis. Visuotiniu šis patriarchatas yra vadinamas todėl, kad jo vadovas – Jo Šventenybė visuotinis patriarchas, yra vyriausias pagal garbę Ortodoksų Bažnyčioje, jis koordinuoja visos Bažnyčios gyvenimą ir turi įgaliojimus spręsti visuotinės Bažnyčios lygį liečiančius ginčus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte