Kongo DR sekmininkų bažnyčioje sprogo bomba

ŠaltinisAFP-BNS

Kongo Demokratinės Respublikos kariuomenė sekmadienį pranešė, kad Šiaurės Kivu provincijoje esančioje bažnyčioje buvo detonuotas sprogstamasis užtaisas, tačiau nepateikė išsamios informacijos apie aukų skaičių.

Žurnalistams atsiųstame pareiškime kariuomenės atstovas spaudai Antony Mualushayi (Entonis Mualušajis) teigė, kad „teroristinis aktas“ įvyko sekmininkų bažnyčioje Kasindžio mieste Šiaurės Kivu, esančiame prie sienos su kaimynine Uganda.

„Saugumo tarnybos jau perėmė įvykio vietos kontrolę, o sužeistieji evakuoti į vietos sveikatos priežiūros įstaigas“, – sakė A. Mualushayi ir pridūrė, kad vyksta tyrimas.

Duomenys apie įvykius vietoje yra migloti, neaiškus nei aukų skaičius, nei išpuolio vykdytojas.

Naudingųjų iškasenų turtingos Kongo DR rytuose veikia daugiau kaip 120 ginkluotų grupuočių, kurių dauguma yra regioninių karų, įsiplieskusių amžių sandūroje, palikimas.

„Sąjunginės demokratinės pajėgos“ (ADF), kurias grupuotė „Islamo valstybė“ laiko savo padaliniu Centrinėje Afrikoje, aktyviai veikia Šiaurės Kivu regione, kur buvo įvykdytas išpuolis bažnyčioje.

Ji kaltinama nužudžiusi tūkstančius kongiečių civilių gyventojų ir vykdžiusi bombų išpuolius kaimyninėje Ugandoje.

Vietos pilietinės visuomenės atstovas Joelis Kitausa (Džoelis Kitausa) nurodė, kad žuvo mažiausiai aštuoni žmonės, dar 27 buvo sužeisti. 

Naujienų agentūra AFP negalėjo oficialiai patvirtinti šio skaičiaus. 

Pranešama, kad iš karto nebuvo aišku, kas įvykdė išpuolį. A. Mualushayi teigė, kad vienas įtariamasis – Kenijos pilietis – buvo suimtas. 

Bendra Ugandos ir Kongo DR karinė operacija, pradėta 2021 metų lapkričio mėnesį, yra nukreipta prieš ADF Šiaurės Kivu ir kaimyninėje Itūrio provincijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte