Konferencija „Vincentas Sladkevičius ir religijos laisvė“

Kovo 25 d. vyko konferencija, skirta kardinolo Vincento Sladkevičiaus asmenybės aktualizavimui. Pagrindiniais konferencijos akcentais buvo kardinolo Vincento Sladkevičiaus asmenybė ir jam rūpėjęs religijos laisvės klausimas. Todėl renginio metu Kaišiadorių muziejaus direktorius Olijardas Lukoševičius kalbėjo apie gimtojo krašto įtaką Jo Eminencijos asmenybės formavimuisi, kardinolas Sigitas Tamkevičius, vyskupas ordinaras Jonas Ivanauskas bei vyskupas emeritas Juozas Matulaitis dalinosi savo prisiminimais. Tuo tarpu daktaro Vytauto Ališausko dėmesys buvo nukreiptas į sovietmečio ir Lietuvos nepriklausomybės epochų sandūrą, išryškinančią kardinolo reikšmę svarbiausiomis šalies gyvavimo akimirkomis.

Teisininkas Vygantas Malinauskas, krikščioniško naujienų portalo „Laikmetis“ vyriausiasis redaktorius Tomas Viluckas ir Etikos ir viešosios politikos centro prezidentas Ryan T. Anderson diskutavo apie religijos laisvę Lietuvoje ir pasaulyje.

Profesorius George Weigel kalbėjo tiek apie Vincentą Sladkevičių, tiek ir apie Joną Paulių II. Būtent Jonas Paulius II paskelbė Vincentą Sladkevičių kardinolu, tad šių dviejų asmenybių ryšys tampa tiltu, siejančiu Vincento Sladkevičiaus gimtąjį Kaišiadorių kraštą ir visą pasaulį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis