Komikui O. Šurajevui apribota galimybė patekti į Seimą

ŠaltinisBNS

Visuomenininkui, komikui Olegui Šurajevui neterminuotai apribota galimybė patekti į Seimą, trečiadienį pranešė kancleris.

O. Šurajevas Seime antradienį lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei atsakant į Seimo narių klausimus dėl per Vilniaus knygų mugę pašalintos Sveikatos teisės instituto pandemijos valdymą kritikuojančios knygos reklaminės instaliacijos. Ji buvo pašalinta, kai į „Litexpo“ vadovybę dėl šios instaliacijos kreipėsi O. Šurajevas.

Po A. Armonaitės pasisakymo O. Šurajevas Seime filmavo jo kritikuojamus parlamentarus, uždavinėjo jiems klausimus ir palydėjo komentarais. 

Trečiadienį šį incidentą svarstant Seimo valdybos posėdyje, parlamento kancleris Modestas Gelbūda sakė, jog O. Šurajevo elgesį vertino komisija, nagrinėjanti Seimo rūmų tvarkos pažeidimus.

„Komisija surinko pakankamai duomenų ir rekomendavo neribotam laikui apriboti O. Šurajevui patekimą į Seimo rūmus, – pranešė kancleris. – Tai reiškia, kad jam nebus išrašomi leidimai ir aš kaip Seimo kancleris jau patvirtinau ir pasirašiau įsakymą, patvirtinantį komisijos rekomendaciją.“

Pagal Seimo vidaus tvarkos taisykles, jas pažeidęs asmuo Seimo kanclerio sprendimu gali būti įspėtas arba jam iki vienų metų gali būti apribotas leidimų įeiti į Seimo rūmus išdavimas. Asmeniui, kuris pakartotinai pažeidžia reikalavimus, Seimo kanclerio sprendimu leidimų išdavimas gali būti apribotas neterminuotai.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

28 KOMENTARAI

 1. Nepaprastosios padėties metu, manau bausmė turėtų būti griežtesnė. Minėtas asmuo prieš kelis metus Rusijos TV laidoje tyčiojosi iš Lietuvos saugumo, o dabar šlykščiai tyčiojosi iš seimo narių rinktų visos Lietuvos. Išeina, kad jeigu jam galima, tai ir kiekvienam vaikėzui galima.

 2. Senelis Lansbergis vis šaukė ir šaukė, kad rusai puola

  O čia laisvai ateina rusas į seimą, ką nori, tą daro, ką nori tą sako. Išsityčioja iš rinkėjų. Ir visa tai vyksta ne gatvėj, bet seime. Nereikia nei tankų nei patrankų. Ir kaip po to galima patikėti, kad konservatoriai tarnauja Lietuvai o ne rusams?

 3. Akivaizdu, kad jis yra šios daugumos vizitinė kortelė. Jie visi, už tam tikrą atlygį, atlieka individualiai skirtą rolę. Many, many, many, ….

 4. Šitas šaraškinas yra dabartines Seimo daugumos veidas, prekinis ženklas, brendas. Teisus kun. Grigas, atsiribojęs nuo tokio Seimo. Kaip sakoma, Je suis Grigas

 5. Toks įspūdis, kad Zuoko grupė sumokėjo Šurajevui, nes toks Šurajevo išpuolis prieš pat antrąjį rinkimų turą Vilniuje ir Klaipėdoje tikra negali būti atsitiktinumas. Aišku, kad Šurajevo išpuolis – vanduo ant Zuoko malūno, ir dar koks, nes Šurajevas automatiškai siejamas su konservatoriais – su Šimonyte ir tuo pačiu su Benkunsku. Bet visa tai – tik pradžia. Jeigu dabar konservatoriai ima Vilnių, jie labai rizikuoja ateinančių metų Seimo rinkimuose. Nes aišku, kad laimėjus Benkunskui, gudraus Zuoko kurstomos Vilniaus verslo struktūros ir jo žmonės Vilniaus taryboje bus didelis rūpestis Benkunskui ir galimai netgi Seimo daugumai bei vyriausybei. Pagridninis skirtumas tarp Benkunsko ir Zuoko yra tas, kad Benkunskas yra tik konservatorių instrukcijų vykdytojas, o Zuokas veikia savo galva – jeigu neimsime domėn neišvengiamų reveransų Benkunsko ir apskritai konservatorių opozicionieriams Vilniuje. Todėl aišku, kad Benkunsko pergalės atveju konservatoriai gali dar labiau susikompromituoti ir nemažai pasigadinti sau reikalus prieš kitų metų Seimo rinkimus – o Vilnius yra vienintelis likęs rimtas konservatorių bastionas. Jeigu konservatoriai bus įžvalgūs, jie dabar verčiau aukos Vlniaus mero postą, kad sustiprinti savo pozicijas prieš ateinančių metų Seimo rinkimus. Kad ir kas dabar taptų Vilniaus meru, Šimašiaus privirtą košę iškabinti bus labai nelengva, ir bet kuris Vilniaus meras – automatiškai ir su juo susijusios politinės jėgos – taps nuolatiniais aštrios ir pagrįstos kritikos taikiniais, o tai tikrai nepagerins nei Vilnaius mero, nei su juo susijusių politinių jėgų įvaizdžio prieš kitų metų Seimo rinkimus. Socdemų, tarsi iš pelenų pakilusio Fenikso, renesansas turėjo apstulbinti konservatorius, ir tai yra labai rimta paraiška prieš kitų metų Seimo rinkimus. Konservatoriai savivaldybių rinkimuose prarado maždaug 100 000 rinkėjų balsus – palyginti su 2020 Seimo rinkimais, o tai yra labai daug jau ir visos Lietuvos mastu.

   • -> Gintas

    Panašu, kad ir Benkunskas yra iš ložės, tik gali būti, kad žemesnio laipsnio nei Zuokas. Kad konservatorių partija plaukia masonų pinigais, geriausiai įrodo Vokietijos masonų ložės ,,Zur der Sohne” simbolio – mėlynos penkialapės gėlės – kone prievartinis grūdimas visai Lietuvai, kurios vajų sukūrė kaip tik konservatorių partija ir kurios nariams šitas atributas yra privalomas.