Kolumbijoje vyskupas iš ugniagesių mašinos šventino miestą, kad jį išvalytų nuo blogio

Vienas Kolumbijos miestas, esantis Vakarų Kolumbijoje Kaukos slėnyje, kenčia nuo ypatingai didelio narkotikų paplitimo tarp jo gyventojų ir su juo susijusių žmonių mirčių. Susidarius tokiai nepalankiai situacijai miesto vyskupas Rubén Jaramillo Montoya sutelkė miesto bendruomenę ir įlipęs į miesto gaisrinės automobilį pašventino pagrindinę miesto gatvę, kad padėtų miestui „išsivalyti“ nuo miestą apėmusio blogio.

Vyskupas Montoya tokiu būdu išreiškė protestą prieš smurtą ir narkotikų paplitimą Buenaventuroje, maždaug pusės milijono žmonių mieste Kolumbijoje Ramiojo vandenyno pakrantėje.

Renginio metu tūkstančiai vietinių gyventojų, apsirengę baltos spalvos rūbais ir užsidėję veido kaukes, suformavo 12-kos mylių ilgio žmonių grandinę, kuri ėjo per didžiąją miesto dalį.

„Tai yra būdas pripažinti, kad šiame mieste yra blogis, bet mes norime, kad jis mus paliktų“, – sakė vyskupas Jaramillo. „Mes taip pat raginame nusikaltėlius padėti savo ginklus į šalį.“

Buenaventura yra pagrindinis Kolumbijos uostas Ramiajame vandenyne. Jis yra įsikūręs didelėje įlankoje, kurią supa tankios džiunglės ir dešimtys mažų upių, išsiliejančių į jūrą.

Dėl šios geografinės padėties miestas ir jo apylinkės jau seniai tapo geidžiama prekeivių narkotikais vieta, gabenančių jūra kokainą į Centrinę Ameriką ir Jungtines Valstijas.

Sausio mėnesį mieste įvyko dvigubai daugiau nužudymų nei įprastai, o 400 žmonių buvo priversti palikti savo namus.

Siekdami Kolumbijos vyriausybę labiau reaguoti į tokią susidariusią situaciją, vasario mėnesį Buenaventuros gyventojai surengė protestus, kuriuos palaikė ir vyskupai.

„Mums reikia, kad vyriausybė parengtų tvirtą strategiją šiam miestui“, – sakė vasario 10-osios proteste dalyvavęs jaunimo lyderis Leonardas Renteria.

„Mums reikia galimybių, kurios leistų įsidarbinti jaunimui, palaikytų tuos, kurie nori pradėti savo verslus, taip pat reikia daugiau lėšų kultūrai, švietimui ir sportui“.

Nors Buenaventuros uosto įrenginiai kasmet uždirba milijonus dolerių pajamų Kolumbijos vyriausybei ir sudaro trečdalį šalies importo, miestas, kurio gyventojai daugiausia yra juodaodžiai, yra nesaugioje padėtyje.

Remiantis 2017 m. Kolumbijos vyriausybės atlikta apklausa, 66% Buenaventuros gyventojų gyvena skurde, o 90% dirba neformaliai.

Vietinė infrastruktūra yra prasta, 25% žmonių vis dar trūksta nuotekų sistemos. Kai kurie jų gyvena mediniuose namuose, pastatytuose ant polių palei upes ir upelius.

Vyskupas Jaramillo teigė, kad dėl socialinės ir ekonominės padėties gaujoms lengviau verbuoti jaunus žmones ir valdyti vargingiausias miesto dalis.

Jo teigimu, pastarasis smurto šuolis privertė aukoti šv. Mišias nuo 7 val. iki 17 val., nes žmonės bijo būti lauke, kai tamsu. Gaujos siunčia „WhatsApp“ pranešimus, liepiančius žmonėms pasilikti namuose po saulėlydžio.

Tokia miesto padėtis taip pat paveikė vyskupijos vykdomą projektą, kuriame bandoma pastatyti namus 40 nuskurdusių šeimų.

„Turėjome darbuotojų, kurie apleido statybvietes, nes jiems grasinama“, – paaiškino vyskupas Jaramillo. „Kai kuriuose rajonuose mūsų buvo paprašyta sumokėti gaujoms, jei norime tęsti statybas“.

Vyskupui Jaramillo Buenaventura mano, kad problemų sprendimas turėtų prasidėti nuo korupcijos mažinimo, išsiaiškinant, ar miestui skirtos lėšos yra tinkamai panaudojamos. Tačiau jis taip pat sakė, kad gaujos nariai turi priimti sprendimus, kurie nukreiptų juos kitu keliu. Štai kodėl vyskupo teigimu, tokie simboliniai gestai, kaip šventojo vandens purškimas iš gaisrinės ar gyvų žmonių grandinių organizavimas, yra labai svarbūs.

„Mes turime parodyti smurtaujantiems žmonėms, kad nepalaikome jų sprendimų“, – sakė vyskupas Jaramillo. „Mes nenorime daugiau jokių sprendimų, kurie paskatintų smurtą“.

Vyskupas Rubén Jaramillo Montoya / Facebook nuotr.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte