REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kolumbijos vyskupas grupuočių prašo taikiai švęsti Kalėdas

ŠaltinisCNA

Kolumbijos Istminos-Tadó vyskupas Mario Álvarezas Gómezas (Marijus Alvarezas Gomesas) paragino įvairias ginkluotas grupuotes savo šalyje laikytis „vienašališkų paliaubų”, „taikiai švęsti Kalėdas” ir įsipareigoti konkrečiais veiksmais prisidėti prie taikos šalyje.

Prelatas paminėjo Nacionalinio išsivadavimo armiją (ELN), Kolumbijos gaitanistų savigynos pajėgas, Meksikos revoliucines pajėgas ir RPS-Cartel del Norte ginkluotąsias pajėgas, veikiančias rajone, kuriame yra Istminos-Tadó vyskupija.

Meksikos revoliucinės pajėgos yra Kolumbijos nusikalstama grupuotė, garbinanti garsius Meksikos narkotikų baronus.

„Aiškus nuoširdaus taikos troškimo ženklas turi pasireikšti pagarba gyvybei; šantažas turi liautis, išnykti sienos ar nematomos kliūtys, turi liautis berniukų, mergaičių, paauglių ir jaunuolių verbavimas bei išnaudojimas”, – sakė Álvarezas Gómezas.

Savo pareiškime vyskupas sakė, kad vyskupija „su didžiule viltimi laukia nacionalinės vyriausybės ir ELN noro pradėti humanitarinę pagalbą mūsų teritorijoje, kuri suteiktų mums ramybę ir padrąsintų tęsti kovą už taiką”.

Istminos-Tadó vyskupija taip pat paragino tęsti įgyvendinimą „galutinio susitarimo dėl konflikto nutraukimo ir stabilios bei ilgalaikės taikos sukūrimo”, 2016 m. pasirašytą tarp Kolumbijos valstybės ir Kolumbijos revoliucinių ginkluotųjų pajėgų (FARC) prieš oficialų jo nutraukimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte