Kodėl Kauno arkivyskupijos dangiškasis globėjas – šv. Jonas Krikštytojas?

Kodėl Kauno arkivyskupija turi būtent šv. Joną Krikštytoją kaip dangiškąjį globėją? Nuo šio klausimo savo homiliją pradėjo diakonas Darius Chmieliauskas birželio 23-iosios vakarą arkikatedroje, kaip rašoma arkivyskupijos feisbuko paskyroje.

Čia pat įraše pateikiamas atsakymas – „palaimintasis arkivyskupas Jurgis Matulaitis, kurio dėka 1926-aisiais buvo įsteigta Lietuvos bažnytinė provincija ir Kauno arkivyskupija. Ir čia pat buvęs įžvalgus jo sumanymas naujai įsteigtoms vyskupijoms suteikti dangiškuosius globėjus pagal vyskupų vardus“.

Kauno arkivyskupijos globėju Jonas Krikštytojas tapo pagal tuomečio arkivyskupo Juozapo Jono Skvirecko vardą. Diakonas paakino paskelbtame Dievo žodyje ypač pastebėti mintį, jog kiekvieną Dievas palytėjo dar įsčiose. Mes buvome Jo norėti, ir kiekvieną paleido į šį pasaulį su jam skirta unikalia misija.

„Kauno arkivyskupija gavo būtent tokį dangaus globėją ir bando nešti šią jo misiją jau 95 metus. Ji istorijoje buvo daugelio sielovados dalykų pirmtakė. Ar jungiamės į misiją šiandien tarnauti žmonėms?“ – sakė diakonas Darius, be kita, primindamas, jog už savo misiją Jonas Krikštytojas kovote kovojo ir padėjo galvą.

Šiandien rengti Viešpačiui kelią turime dar drąsiau, nes labai daug žmonių yra ištroškę Gerosios Naujienos, rašoma Kauno arkivyskupijos įraše.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis