Klaipėdos politikams pritarus procedūroms gali prasidėti Šv. Jono bažnyčios projektavimas

ŠaltinisBNS

Klaipėdos miesto tarybai vienbalsiai pritarus, savivaldybė finansiškai prisidės prie šv. Jono bažnyčios bokšto atstatymo.

Politikai ketvirtadienį tarybos posėdyje sutiko priimti Klaipėdos miesto savivaldybei viešosios įstaigos „Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios bokšto atkūrimas“ dovanojamus du trečdalius šios įstaigos dalininkų kapitalo dalių.

Kartu šiai įstaigai kaip dalininko įnašas bus perduota 170 tūkst. eurų. Tokia suma reikalinga bokšto projektavimo darbams.

Minėta įstaiga įgyvendins bokšto statytojo, projektavimo ir statybos rangos darbų užsakovo teises ir pareigas.

„Galėtų miestas tapti ne tik bokšto, bet visos bažnyčios dalininku. (…) Miesto gyvenimas – ne tik „Neptūno“ sporto klubas, miesto gyvenimas – tai ir dvasinis gyvenimas. Kai ruošiamės didžiausioms metų šventėms, Kalėdų šventei, kai statome eglutę, kuri amžinos gyvasties, gyvybės simbolis, tai be pagrindinio atributo, bažnyčios, tai tampa pagoniška detale“, – ketvirtadienį tarybos posėdyje sakė politikė Nina Puteikienė. 

„Galėtų miestas tapti ne tik bokšto, bet visos bažnyčios dalininku. (…) Miesto gyvenimas – ne tik „Neptūno“ sporto klubas

Ji kvietė miestą prisidėti prie bažnyčios, reikalingos ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai atkūrimo.

Evangelikų liuteronų bendruomenės atstovė Lilija Petraitienė dėkojo tarybos nariams už sprendimą jį vadindama istoriniu ir „istorinės kultūrinės savasties grąžinimu“. 

„Šios kadencijos taryba padarė lemiamą lūžį, per dešimt metų priimti realūs sprendimai. Ėjome lėtais žingsniais, padaryta daug biurokratinių darbų, kurie būtini ir reikalingi“, – sakė vadovė. 

Dėl minėtos viešosios įstaigos steigimo ir visų susijusių sąlygų praėjusiais metais buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos. Šiai sutarčiai yra pritarusi miesto taryba.

Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis priminė, jog Šv. Jono bažnyčios atstatymas yra pripažintas valstybei svarbiu projektu. Savivaldybėje buvo rengta galimybių studija dėl bažnyčios atkūrimo ir jos įveiklinimo, miesto lėšomis vykdomi archeologiniai tyrinėjimai.

75 metrų aukščio bokšto atstatymas turėtų kainuoti apie 3 mln. eurų, visos bažnyčios – apie 16 mln. eurų.

Po XIX amžiuje vykusių niokojančių gaisrų naujai atstatyta evangelikų liuteronų bažnyčia Klaipėdoje veikė iki Antrojo pasaulinio karo. Per jį bažnyčia smarkiai nukentėjo ir 1946–1947 metais buvo visiškai nugriauta. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte