REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Klaipėdoje vyks Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios mozaikinio fasado pašventinimas

Lapkričio 20 d., Kristaus Karaliaus Visatos Viešpaties dieną, įvyks unikalaus ir vienintelio regione Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios mozaikinio fasado „Švč. Mergelė Marija – visų šventųjų ir ligonių globėja“ atidengimas ir pašventinimas.

Šio unikalaus meno kūrinio mecenatai – Martinas, Zita, Inga Gusiatinai, kurie dovanoja Klaipėdos miestui ir jo žmonėms miesto ištakas ir dvasingumą atspindintį ikonografinį mozaikinį fasadą.

Mozaikos ikonografinį eskizą pagal brolio Benedikto idėją nupiešė dailininkė Angelina Banytė, mozaika buvo pagaminta ir surinkta Italijoje daugiau nei šimto bizantiškosios Ravenos mokyklos meistrų, o Lietuvoje montavimo darbus užbaigė Arvydo Bumblio vadovaujama „Vakarų pakrantės aidas“ įmonė.

Iškilmių programa

11:00 val. – šv. Mišias švęs Jo Ekscelencija vysk. Algirdas Jurevičius.

11:45 val. – brolis Benediktas pristatys bažnyčios mozaikinio fasado „Švč. Mergelė Marija – visų šventųjų ir ligonių globėja“ istoriją ir ikonografiją.

12:00 val. – br. Benedikto laudacija mozaikos kūrėjams.

12:10 val. – savo šeimos džiaugsmu pasidalins mecenatų šeimos atstovė Inga Gusiatina.

12:20 val. – atlikėjai Laimonas Urbikas (saksofonas) ir Edmundas Federavičius (perkusija) muzikine improvizacija pakvies visus rinktis priešais bažnyčios fasadą.

12:30 val. – vyskupo Algirdo Jurevičiaus žodis, iškilmingas Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios fasado atidengimas ir pašventinimas.

12:45 val. – agapė.

Renginio mecenatas – UAB „Stemma group”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte