Kinijos prezidentui – nauja kadencija ir V. Putino sveikinimai

ŠaltinisAFP-BNS

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingui) penktadienį užtvirtino savo trečiąją kadenciją, o tai vainikavo jo iškilimą tapus galingiausiu šalies vadovu per kelias kartas. Jis sulaukė Rusijos prezidento sveikinimų.

Renginys – kruopščiai surežisuotas

Kinijos parlamentas šalies vadovu jį paskyrė po to, kai spalį Xi Jinpingas dar penkeriems metams užsitikrino Kinijos komunistų partijos (KKP) pirmininko postą.

Nuo to laiko 69-erių politikui teko atlaikyti didelę protestų bangą, į kurią gyventojus pastūmėjo jo partijos vykdyta „nulinio COVIDo“ politika ir daugybė žmonių mirčių po to, kai jos buvo atsisakyta.

Visa tai yra nustumta į šalį šią savaitę vykstančiame Nacionaliniame liaudies kongrese – kruopščiai surežisuotame renginyje, kuriame naujuoju premjeru taip pat bus paskirtas Xi Jinpingo sąjungininkas Li Qiangas (Li Čiangas).

V. Putinas Džiaugiasi „draugo pergale“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pasveikino Kinijos prezidentą pradedant trečiąją kadenciją Kinijos vadovo poste ir pasidžiaugė stiprėjančiais abiejų šalių ryšiais.

„Brangus drauge, priimkite nuoširdžius sveikinimus jūsų perrinkimo proga“, – sakoma V. Putino pareiškime, kurį išplatino Kremlius.

„Rusija labai vertina Jūsų asmeninį indėlį stiprinant ryšius… ir strateginį bendradarbiavimą tarp mūsų tautų“, – priduriama jame.

„Esu įsitikinęs, kad dirbdami kartu užtikrinsime vaisingo Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimo plėtrą pačiose įvairiausiose srityse. Ir toliau koordinuosime bendrą darbą svarbiausiais regioniniais ir tarptautiniais klausimais“, – sakoma sveikinime.

Rusijos santykiams su Vakarais pasiekus žemiausią tašką nuo Šaltojo karo laikų po to, kai Maskva pasiuntė karius į Ukrainą, Kremlius siekia sustiprinti savo ryšius su Kinija.

Balsuota vieningai

Penktadienį delegatai vienbalsiai patvirtino trečiąją Xi Jinpingo kadenciją prezidento poste ir perrinko jį šalies Centrinės karinės komisijos pirmininku.

Pekino Didžioji liaudies salė – didžiulis valstybinis pastatas Tiananmenio aikštės pakraštyje – buvo išpuošta tamsiai raudonos spalvos kilimais ir vėliavomis, o muzikinį foną kūrė karinis orkestras.

Skaitmeninis ekranas scenos pakraštyje paskelbė galutinį balsų skaičių – visi 2952 balsai buvo atiduoti už tai, kad Xi Jinpingas būtų paskirtas dar vienai kadencijai.

Kurs didžią modernią socialistinę šalį

Po šio pranešimo delegatai karštai prisiekė ištikimybę Kinijos konstitucijai, taip parodydami lojalumą ir vieningumą.

Šalies lyderis laikė pakėlęs dešinį kumštį, o kairę ranką padėjo ant raudono odinio Kinijos konstitucijos egzemplioriaus.

„Prisiekiu būti ištikimas Kinijos Liaudies Respublikos konstitucijai, laikytis konstitucijos įgaliojimų, vykdyti įstatymais nustatytas savo pareigas, būti ištikimas tėvynei, būti ištikimas žmonėms“, – sakė jis, žadėdamas sąžiningai ir sunkiu darbu tarnauti gimtinei.

Priesaikoje, kurią tiesiogiai transliavo valstybinė televizija visoje šalyje, jis pažadėjo „sukurti klestinčią, stiprią, demokratišką, civilizuotą, harmoningą ir didžią modernią socialistinę šalį“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte