Kiekvienas abortas yra tragedija, primena Škotijos katalikai, ginantys gyvybę

ŠaltinisCNA

Katalikų Bažnyčia Škotijoje, už gyvybę pasisakančios organizacijos ir neįgaliųjų teisių aktyvistai išreiškė susirūpinimą po to, kai birželio 1 d. Škotijos visuomenės sveikatos biuro paskelbta statistika atskleidė, kad 2022 m. Škotijoje užregistruotų abortų skaičius buvo didžiausias per visą istoriją.

Statistika nedžiugina

Nacionalinė abortų statistika, kaip praneša CNA, atskleidė, kad per vienerius metus abortų skaičius padidėjo 2659 abortais – tai sudaro 19,08 proc. – nuo 13 937 abortų 2021 m. iki 16 596 abortų 2022 m.

Statistika taip pat atskleidė, kad abortų dėl kūdikio turimo Dauno sindromo šalyje padaugėjo 84 proc. – nuo 32 abortų 2021 m. iki 59 abortų 2022 m.

Ši šalies statistika paskelbta po naujojo Škotijos ministro pirmininko Humzos Yousafo (Humzos Jusafo) įsipareigojimo dekriminalizuoti abortus, o tai, kaip įspėja kampanijos dalyviai, reikš, kad abortai bus prieinami pagal poreikį.

Škotijos dėmesys turėtų būti kitur, sako šalies katalikai

Katalikų parlamentinio biuro direktorius Anthony Horanas (Entonis Horanas) teigė, kad Škotijos vyriausybė turėtų sutelkti dėmesį į žmogaus orumo skatinimą.

„Kiekvienas abortas yra tragedija, – sakė jis. – Šioje ataskaitoje pateikta statistika reiškia unikalią, nepakartojamą užgesusią gyvybę.”

Kiekvienas abortas yra tragedija.

„Užuot kūrusi būdus, kaip padidinti abortų skaičių šalyje, Škotijos vyriausybė savo įstatymais turėtų skatinti ir ginti žmogaus orumą, įskaitant vaiko teisę vystytis motinos įsčiose nuo pradėjimo momento”, – pridūrė jis.

Tuo tarpu už neįgaliųjų teises kovojantys aktyvistai ragina atlikti viešą tyrimą dėl labai prieštaringų atskleistų faktų, nes abortų, atliekamų kūdikiams su Dauno sindromu, padaugėjo po to, kai Škotijos nacionalinė sveikatos tarnyba pradėjo taikyti naujus NIPT (neinvazinius prenatalinius tyrimus).

Kampanijos „Don’t Screen Us Out” (liet. „Neišskirkite mūsų”) atstovė Lynn Murray (Lin Murej), Dauno sindromą turinčios mergaitės Rachel (Reičel) motina, sakė: „Kaip 23 metų dukters, turinčios Dauno sindromą, motina kasdien matau, kokią unikalią vertę ji suteikia mūsų šeimai ir kokią teigiamą įtaką daro aplinkiniams.

L. Murray sakė, kad labai liūdna matyti, kad taip smarkiai išaugo abortų, atliekamų Dauno sindromą turintiems kūdikiams, skaičius.

„Jau dabar Škotijoje kasmet nutraukiama tiek daug Dauno sindromą turinčių kūdikių gyvybių, o dabar padėtis, atrodo, tik blogėja, – sakė motina. – Atrodo, kad naujų neinvazinių priešgimdyminių tyrimų diegimas Škotijos Nacionalinėje sveikatos priežiūros tarnyboje (NHS) daro įtaką abortų skaičiui”.

Gyvybės gynėja ragina vyriausybę skubiai peržiūrėti NIPT tyrimų poveikį kūdikių, kuriems nutraukiamos gyvybės dėl Dauno sindromo, skaičiui.

„Tuomet jie turi skubiai įgyvendinti medicinines mūsų atrankinės patikros programos reformas ir užtikrinti, kad šis didelį nerimą keliantis abortų dėl Dauno sindromo skaičiaus didėjimas būtų sustabdytas”, – sakė ji.

„Raginame Škotijos vyriausybę skubiai atnaujinti Škotijos abortus reglamentuojančius teisės aktus, kad būtų užtikrinta, jog Dauno sindromą turintys kūdikiai negalėtų būti abortuojami iki pat gimimo, kaip tai leidžiama pagal galiojančius teisės aktus”, – pridūrė Dauno sindromą turinčią mergaitę auginanti moteris.

JK organizacijos „Teisė į gyvybę” atstovė Catherine Robinson (Katerina Robinson) rekordinį abortų skaičių praėjusiais metais pavadino didele tragedija.

„Kiekvienas iš šių abortų rodo, kad mūsų visuomenė nesugeba apsaugoti įsčiose esančių kūdikių gyvybių ir suteikti visapusiškos paramos neplanuotai pastojusioms moterims”, – sakė ji.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte