Kauno arkivyskupijos muziejus kviečia aplankyti virtualią parodą, skirtą arkivyskupijos 95 – erių metų sukakčiai

Kauno arkivyskupijos muziejus 95 – erių metų arkivyskupijos sukakčiai parengė virtualią parodą, kurią kviečiame pažiūrėti. Taip pat apie jos gyvavimo laikotarpį iki sovietų okupacijos kviečiame ir paskaityti.

„Šių metų Velykose, brangieji, švenčiame svarbų naujo gyvenimo dovanojimo įvykį. Prieš 95 metus 1926 m balandžio 4 d. popiežius Pijus XI apaštališkąja konstitucija Lituanorum gente paskelbė įkuriantis savarankišką Lietuvos bažnytinę provinciją. Šiuo potvarkiu drauge su kitomis Lietuvos vyskupijomis buvo įsteigta ir Kauno arkivyskupija. Dėkojame Gerajam Viešpačiui už šią naują pradžią bei Kauno arkivyskupijos gyvavimo istoriją, kurioje įvairiais būdais skleidėsi Kristaus Velykų slėpinys“, – sakė arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, dalydamasis šia žinia su arkivyskupijos bendruomene savo velykiniame žodyje.

1918 m. Lietuvai atkūrus nepriklausomą valstybę, jos sienos nesutapo su egzistavusių vyskupijų ribomis. Lietuvos bažnytinė administracinė struktūra buvo reorganizuota, ir 1926 m., remiantis popiežiaus Pijaus XI apaštališkąja konstitucija „Lituanorum gente“, įkurta Lietuvos bažnytinė provincija ir kartu metropolinė Kauno arkivyskupija.

Kvietimas aplankyti parodą / Arkivyskupijos plakatas

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis