Kauno arkivyskupija: per Atvelykį 150-ųjų gimimo metinių proga prisiminkime pal. Jurgį Matulaitį

Kauno arkivyskupijos feisbuko paskyroje džiaugiamasi, kad „velykiniu laiku tęsiasi ypatingų sukakčių triada. Per Velykas minėjome istorinę arkivyskupijos sukaktį: lygiai prieš 95-erius metus popiežius Pijus XI įsteigė Lietuvos bažnytinę provinciją ir Kauno arkivyskupiją“.

Arkivyskupija per Atvelykį 150-ųjų gimimo metinių proga kviečia prisiminti palaimintąjį Jurgį Matulaitį, kuris parengė Lietuvos bažnytinės provincijos sutvarkymo projektą bei pristatė jį popiežiui Pijui XI; taip pat jis parengę ir vadinamąjį konkordatą – tarpvalstybinę sutartį tarp Šventojo Sosto ir Lietuvos.

„Pal. Jurgio Matulaičio keliai artimai susiję su Kaunu. Kauno arkikatedroje 1918 m. gruodžio 1 d. jis buvo konsekruotas vyskupu, vėliau jau kaip popiežiaus paskirtas apaštališkasis administratorius čia grįžo rengti minėtų svarbių naujam Bažnyčios gyvavimo etapui projektų. Iš Kauno netikėtai Viešpaties buvo pasišauktas į amžinybę 1927 m. (palaidotas Kauno arkikatedros kriptoje, o 1934 m. kūnas perkeltas į Marijampolės baziliką)“, – rašoma arkivyskupijos paskyroje.

Arkivyskupija džiaugiasi, kad „velykinio laiko džiaugsmas ir ši sukakčių džiaugsmingoji triada tęsis netrukus minint ir dar vieną ypatingą jubiliejų – bazilikos titulo („basilica minor“) suteikimo 1921 m. balandžio 26 d. Kauno katedrai 100-metį. Palaimintojo Jurgio Matulaičio gimtadienį balandžio 11 d. sekmadienį minėsime Kauno arkikatedroje, o balandžio 13-ąją – Šiluvos bazilikoje“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis